تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷:۳۲
کد مطلب : 123556

چاقوکشی در سیدنی با الهام از داعش

پلیس استرالیا از بازداشت فردی که با الهام از گروه تروریستی داعش با چاقو به یکی از شهروندان این کشور حمله کرده بود، به اتهام انجام حمله تروریستی و تلاش برای قتل خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بنا بر اعلام پلیس استرالیا، به نظر می‌رسد که این حمله تحت تأثیر گروه تروریستی داعش انجام شده باشد. در جریان این حادثه، جوان ۲۲ ساله‌ای با حمله به یک پیرمرد ۵۹ ساله که در حال قدم زدن در یک پارک بود، وی را با چاقو زخمی کرده و پس از آن، به یک پلیس که به محل حادثه رسیده بود نیز حمله کرد.  پلیس اعلام کرده که ضارب به هنگام این حمله سخنانی را مطرح کرده که آنها را به این نتیجه رسانده او با الهام از گروه تروریستی داعش دست به این حمله زده است.

در این راستا، پلیس استرالیا به خبرنگاران گفت: ما عامل حمله را می‌شناسیم و وی دارای اعتقادات افراط‌گرایانه قوی متأثر از گروه داعش است.

بر اساس اعلام پلیس وضعیت جسمانی قربانی این حادثه در حالت بحرانی قرار داشت ولی اکنون وی از وضعیت پایداری برخوردار است.

پلیس از افشا کردن نام عامل حمله و قربانی این حادثه خودداری کرده است.

استرالیا از سال ۲۰۱۴ بدین‌سو، شاهد افزایش هشدارها در خصوص انجام حملات تروریستی توسط افراط‌گرایان در داخل این کشور بوده و مسئولین این کشور  گفته‌اند تاکنون تعدادی از طرح‌های تروریستی را خنثی کرده‌اند.

تاکنون چندین حمله منسوب به “گرگ‌های تنها” (افراد خودسری که به تنهایی با الهام از داعش دست به حمله می زنند) در این کشور رخ داده که در تازه‌ترین مورد در سال ۲۰۱۴، در جریان محاصره یک کافه در سیدنی، ۲ گروگان و یک فرد مسلح کشته شدند.