تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۸:۳۲
کد مطلب : 103220

چراخ سبز به خط نفوذ با اظهارات نسنجیده اقای رئیس!+تصاویر و فیلم

اظهارات نسنجیده رئیس جمهور درباره دستگیری عوامل نفوذ به سرعت مورد استقبال جریان رسانه‌ای استکبار قرار گرفت؛ سایت شبکه عبری عربی العربیه از تیتر «واکنش حسن روحانی به دستگیری روزنامه نگاران طرفدار خود» استفاده کرد، سایت رادیو فرانسه هم نوشت: حسن روحانی در مورد دستگیری‌های بیهوده تحت عنوان نفوذی هشدار داد.

به گزارش رهیاب، نفوذ یکی از کلیدواژه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بوده که امسال نمود بیشتری در سخنرانی‌های ایشان پیدا کرده است. متأسفانه علی رغم اینکه امام خامنه‌ای این مسئله را بارها تبیین کرده و مصداق‌های نفوذ را بیان کرده عده‌ای هنوز این مسئله را قبول ندارند.

برخی که هنوز نتوانسته‌اند مسئله نفوذ دشمن را بپذیرند و یا شاید به دلیل محو بودن در قدرت پوشالی استکبار و ترس از مقابله با آنها نمی‌خواهند این مسئله را بپذیرند این روزها با هجوم به معنای نفوذ و به تمسخر گرفتن این کلمه می‌خواهند چهره استکبار را بزک کنند.

آماده باش در مقابل نفوذ

غلامعلی حدادعادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به جدی بودن بحث “نفوذ” در کشور، گفت: در تمامی قسمت‌ها باید از ورود “نفوذی‌ها” جلوگیری کرد، به ویژه در دستگاه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی باید پیشگیری صورت گیرد تا جلوی حضور “نفوذی‌ها” گرفته شود.

وی تاکید کرد: همه باید در موضوع “نفوذ” حالت آماده‌باش داشته باشند، چرا که از حیث اهمیت موضوع “نفوذ” می‌توان گفت رهبر انقلاب به همه آماده‌باش دادند.

لزوم تدوین برنامه مقابله با نفوذ

محمد علی امانی قائم مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی نیز تأکید می‌کند: دولت یازدهم باید برنامه‌ای مدون در جهت جلوگیری از نفوذ در کشور تدوین کرده و آن را اطلاع‌رسانی کند. هشدارهای مقام معظم رهبری درباره نفوذ باید توسط دولت جدی گرفته شود و نباید اجازه دهیم نفوذ دشمن همچون موریانه ما را از درون پوچ و تهی کند.

وی می‌افزاید: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان به دنبال نفوذ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور هستند؛ آشکار شدن این موضوع باعث می‌شود مسئولان هوشیاری خود را بالا ببرند و همانند سدی محکم جلوی نفوذ دشمنان و نظام سلطه را بگیرند.

دستگیری عوامل نفوذی در رسانه‌ها

به گزارش رهیاب، مسئله نفوذ در رسانه‌ها برای تغییر سبک زندگی موضوعی بود که پس از دستگیری چند تن از فعالان رسانه‌ای مطرح شد و کارشناس اطلاعات سپاه در گفتگوی ویژه خبری درباره آن گفت: در این پرونده مجموعه ای از مجرب ترین فعالان رسانه ای اپوزیسیون خارجی و داخلی در یک فرآیند پیچیده و هرمی چند لایه با شبکه سازی از خبرنگاران داخلی در راستای ادراک سازی تلاش می کردند.

وی با بیان اینکه نکته مهم این پرونده ادراک سازی و اولویت سازی برای افکار عمومی است، ادامه داد: آنها تلاش کردند در داخل ایران مجموعه ای از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای را جذب کنند.

عاصف با اشاره به اینکه این پرونده ویژگی های خاصی داشت، افزود : آنها عناصر و ساختار به ظاهر پیچیده و غیر قابل شکستی را برای خود ایجاد کرده بودند زیرا کاملاً نکات حفاظتی را رعایت می کردند و پوشش مختلف و نام های مستعار متعددی را برای خود ایجاد کرده بودند.

وی اضافه کرد: مبالغ و پول هایی از خارج از کشور برای این افراد از طریق صرافی ها، عناصر محدود و برخی افراد خاص برای این افراد تزریق می شد.

کارشناس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود : این فرایند با طراحی و بودجه ریزی پنهان ازطریق سرویس های جاسوسی آمریکا وهدایت سیاسی و دیپلماتیک انگلستان انجام می شد.

عاصف با اشاره به اینکه آنها در کار رسانه ای مهارت بالایی داشتند، گفت : آنها با تمرکز، هماهنگی و پشتیبانی اطلاعاتی و دیپلماتیک برخی از کشورهای اروپایی با محوریت هلند و از طریق بنیادهای وابسته به وزارت های امور خارجه هلند ، انگلستان و سوئد برای شبکه سازی در داخل ایران و جذب برخی از نخبگان رسانه ای تلاش کردند.

واکنش رئیس جمهور پس از دستگیری عوامل نفوذ در رسانه‌ها

اما پس از دستگیری چند تن از عوامل نفوذی در رسانه‌ها رئیس جمهور در سخنانی تأمل برانگیز اظهار داشت: نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند و باید به صورت جدی و واقعی با نفوذ مقابله کرد.

حسن روحانی گفت: بی خودی نرویم یک نفر دو نفر از اینجا، از اونجا به بهانه‌ای بگیریم و پرونده‌ سازی کنیمو بعد پرونده را بزرگ کنیم و بگوئیم این خط نفوذ است و این جریان نفوذ است.

اظهارات نسنجیده رئیس جمهور درباره دستگیری عوامل نفوذ

صحبت‌هایی که به سرعت مورد استقبال جریان رسانه‌ای استکبار قرار گرفت؛ سایت شبکه عبری عربی العربیه از تیتر «واکنش حسن روحانی به دستگیری روزنامه نگاران طرفدار خود» استفاده کرد، سایت رادیو فرانسه هم نوشت: حسن روحانی در مورد دستگیری‌های بیهوده تحت عنوان نفوذی هشدار داد.

«نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند»، «از واژگان آیت الله خامنه‌ای برای متهم کردن مخالفان سوءاستفاده نکنید»، «واکنش حسن روحانی به پرونده سازی‌های سپاه» و «بیخود پرونده سازی نکنید» از دیگر تیترهایی بود که رسانه‌های معاند از سخنان روحانی برای خود انتخاب کرده بودند.

واکنش عضو مجلس خبرگان به سخنان رئیس جمهور

آیت الله کعبی در واکنش به صحبت‌های حسن روحانی با بیان اینکه هیچ کسی نمی‌تواند منکر تلاش دشمن برای نفوذ باشد، گفت: باید با نفوذ مقابله کرد و اعمال قانون شود. قانون ما طوری است که برای هیچ کسی پرونده سازی نمی‌شود و موضوعات مطرح شده براساس اسناد غیر قابل انکار است.

وی اظهار داشت: مسئولان ما باید براساس وظایف ذاتی خود در انقلاب اسلامی عمل کنند و از اظهار نظرهای نا به جا پرهیز کنند.

به گزارش رهیاب، یکی از اهداف دشمن در برهه زمانی فعلی ایجاد دو دستگی و افتراق بین آحاد ملت ایران است و مسئولان باید حواسشان باشد که در اظهار نظرهای خود عامل افتراق نباشند.

موضوع نفوذ امری جدی است و باید توسط مسئولان موردتوجه قرار گیرد زیرا دشمن با طراحی‌های جدید قصد نفوذ به حوزه‌های اصلی کشور را دارد. به‌عنوان ‌مثال راهبرد آمریکایی‌ها در حوزه هسته‌ای، از بین بردن انقلاب اسلامی بود که در این مسیر با استفاده از تمامی ابزارهای خود موفق به تحقق نیت شوم خود نشد.

آمریکایی‌ها سعی دارند تا با سواستفاده از موضع برجام به داخل نفوذ کنند و مسئولان باید در پسابرجام به این راه‌های نفوذ توجه داشته باشند و آنها را مسدود کنند تا دشمن امکان ورود از این موضوع را نداشته باشد.

متأسفانه برخی خواص تفکری دارند که آمریکا را دشمن خود نمی‌دانند و با تصور بدون آمریکا نمی‌توان زندگی کرد سعی در برقراری این ارتباط دارند. به همین دلیل انتظار می‌رود مسئولان جمهوری اسلامی در اظهار نظرهای خود خوراک دشمن برای نفوذ به ملت ایران را فراهم نکنند