تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۶:۱۸
کد مطلب : 32702

چرا «برخی» را مجانی به برزیل برده‌اند؟

سازمان سینمایی پاسخ دهد که معیار انتخاب چنین افرادی چیست؟ چگونه افرادی چون محمدرضا شریفی نیا، همواره صدر لیست سفرهای حج و عمره و دیگر سفرهای دولتی هستند؟

 درحالیکه انتشار سند درخواست سفر برای حمید رسایی نماینده مجلس به برزیل، موجی از انتقادات و حساسیت ها را برانگیخت، لیستی جدید از هنرمندانی منتشر شده که به بهانه حمایت از تیم ملی، از ابتدای اغاز مسابقات راهی برزیل شده اند!
«انتخاب» در ادامه نوشت: براساس گزارش رسمی فدارسیون فوتبال، لیلا بلوکات، نسرین مقانلو، رضا یزدانی، حسام نواب‌صفوی، پژمان جمشیدی، سیاوش خیرابی، فاطمه گودرزی، مهراب قاسم‌خانی، سید جواد هاشمی، محسن طنابنده، لیندا کیانی، نرگس محمدی، کامران تفتی، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، یوسف طاهریان، سحر زکریا، بابک اردلان و مهدی پاکدل هنرمندانی هستند که برای حمایت از تیم ملی به برزیل سفر کرده‌اند.

با این حال و در شرایطی که گروه های مختلف مردمی و سیاسی، در واکنش به سفر احتمالی حمید رسایی به برزیل ، آنچنان حساسیت زایی کردند که سفر وی به این کشور لغو شد، مشخص نیست چرا این برخی افراد واکنشی نسبت به سفر این افراد نامرتبط به برزیل، نشان نمی دهند؟

این اتفاق در نوع خود بی سابقه است و هیچ کشور حاضر در جام جهانی، چنین کاروانی را با خود آنهم به بهانه های واهی، راهی برزیل نکرده اند. با این حال، خوب است متولیان این سفر – که احتمالا حاصل دسترنج مشترک سازمان سینمایی و فدراسیون فوتبال است – در مورد منبع بودجه این سفر پاسخ دهند و بگویند بر چه اساسی، به این نتیجه رسیدند که این افراد می توانند با حضور در برزیل، روحیه بازیکنان تیم ملی را بالا ببرند؟ متولیان این سفر، در چنین شرایط اقتصادی کشور و مردم، چگونه به خود اجازه می دهند از بودجه بیت المال، هزینه ی بی دلیلی برای سفر و خوشگذرانی چند نفر در برزیل پرداخت کنند؟

سازمان سینمایی پاسخ دهد که معیار انتخاب چنین افرادی چیست؟ چگونه افرادی چون محمدرضا شریفی نیا، همواره صدر لیست سفرهای حج و عمره و دیگر سفرهای دولتی هستند؟

این در حالیست که شنیده شده، ایران رکوردار سفر مجانی افراد به جام جهانی بوده است.

پیش از این برخی رسانه ها از سفر برخی مقامات سازمان میراث فرهنگی به این کشور، آنهم با بهانه ی “وظیفه ذاتی این سازمان” خبر داده بودند.

انتهای پیام/