تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۰:۴۹:۳۱
کد مطلب : 72346
نماینده مردم اهواز:

چرا به مردم خوزستان تسهیلات قانونی مناطق بد آب و هوا تعلق نمی گیرد؟/خوزستان به جهنمی غیرقابل سکونت تبدیل شده است

موسوی گفت:قول های رئیس جمهور عصر سازندگی کجا رفت؟ عذرخواهی رئیس جمهور دوره اصلاحات چه دردی از مردم خوزستان دوا کرد؟مهردولت مهرورز به خوزستان چه شد؟ مگر قرار نبود دولت راستگویان مستقر شود؟

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، به نقل از اهوازنیوز،، سیدشکرخدا موسوی، نماینده مردم اهواز در مجلس، در خصوص وضعیت آب و هوایی خوزستان به خبرنگار ما گفت: در این وضعیت به جای تشکیل کمیته بحرانی برای مقابله با معضل گردوغبار در تهران، کارگروه  تشکیل شد که این راهکار مناسب نیست.

موسوی در پاسخ به این سوال خبرنگارما که برای پیگیری بحران هوای خوزستان در مجلس چه کرده اید، اظهار داشت: چندماه پیش از مسئولین ذیربط در مجلس برای مشخص شدن منشأ ریزگردها دعوت کردیم و کار کارشناسی صورت گرفت. هنوز هم پیگیر این امر هستیم.

IMG_8203

وی ادامه داد: در مورد بحرانی که خوزستان و اهواز مدت هاست درگیر آن هستند نامه ای خطاب به رئیس جمهورر، ریاست مجلس، وزرا و نمایندگان مجلس نوشتم که بخشی از متن آن چنین است؛

خوزستان، خزانه ثروت کشور، صندوق توسعه ملی و قلک همیشه نجیب این سرزمین بوده است. خوزستان، فرا استانی استراتژیک بوده که بار ۸۵درصد درآمد ملی و ۸۰درصد انرژی کشور را بردوش داشته است. خوزستان دیار پرسش های بی پاسخ و تناقض های سترگ.

قول های رئیس جمهور عصر سازندگی کجا رفت؟ عذرخواهی رئیس جمهور دوره اصلاحات چه دردی از مردم خوزستان دوا کرد؟

مهردولت مهرورز به خوزستان چه شد؟ مگر قرار نبود دولت راستگویان مستقر شود؟

مردم خوزستان می گویند آب خوزستان در سراسر کشور تقسیم می شود، دیگر بگذارید نفس بکشیم، هوای ما را نگیرید. چرا سنسورهای مسئولین ما برای شنیدن، دیدن و فهمیدن مشکلات خوزستان چنان کور و کر و بدون درکند؟

خوزستان یعنی تشنگی در کنار پرآب ترین رودهای ایران. خوزستان یعنی بیکاری و فقر در کنار صنایع ملی و لوله های نفت و گاز. خوزستان یعنی رتبه سوم بیکاری کشور د رحالی که ده ها هزارنفر نیروی کار غیربومی دارد. خوزستان یعنی باران اسیدی ۲۰۵ حلقه چاه نفت بر سر مردم اهواز. خوزستان یعنی کشاورزی بدون آب در کنار کارونی که عروس هزار داماد شد و تکه تکه.

IMG_8200

خوزستان یعنی دیروز هرخانواده خوزستانی یک شهید و جانباز و بیکار و فردا را نمی دانم چه خواهد شد؛ و امروز خوزستان یعنی زنده به گور شدن صدها هزارنفر زیر طوفان خاک آلود. یعنی آلوده ترین شهر و استان جهان که امروز یک واقعیت مسلم و غیرقابل انکار است.

امروز نفس خوزستان بالا نمی آید. یک خوزستان، یک استان دارد آرام آرام می میرد. اگر نمی توانیم در برابر این پدیده مانعی ایجاد کنیم، مردانه و صادقانه با مردم در میان بگذاریم و در خوزستان وضعیت بحرانی و قرمز اعلام کنیم.

چرا به مردم استان، سهمیه و تسهیلات قانونی مناطق بد آب و هو تعلق نمی گیرد؟ چرا ستاد بحرانی در کشور تشکیل نمی شود؟ چرا کسی را درد نمی گیرد؟

یک حقیقت زنده و در حال وقوع، خوزستان به جهنمی غیرقابل سکونت تبدیل شده است. خوزستان یک تاریخ دست ایران و ایرانی را گرفته است؛ امروز شما دست خودتان را بگیرید. به رسالت تاریخی خود عمل کنید. خوزستان را دریابید و به دادش برسید.

IMG_8219

انتهای پیام/*