تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۰:۴۰
کد مطلب : 102948

چرا دولتی ها علت نفس تنگی خوزستان را صادقانه نمی گویند؟/مدیران پروازی و بی تفاوتی به نفسی که بالا نمی آید

سه سال از تنگی نفس هزاران خوزستانی می گذرد ولی هنوز که هنوز است هیچ جوابی برای عامل این تنگی نفس ها پیدا نشده است.

به گزارش عصرآبادان؛ برای سومین سال پیاپی در خوزستان،  اولین باران پاییزی رونقی دوباره به بیمارستان‌ها بخشید و آنها را مملو از جمعیت بیمارانی کرد که یارای نفس کشیدن نداشتند.
سه سال از تنگی نفس هزاران خوزستانی می‌گذرد ولی هنوز که هنوز است هیچ جوابی برای عامل این تنگی نفس‌ها پیدا نشده است.
در سال ۹۲، دو بار این پدیده اتفاق افتاد به گونه‌ای که در آن سال و با نخستین بارش‌ها نزدیک به ۲۳ هزار مراجعه‌کننده با مشکلات تنفسی و در سال ۹۳ نزدیک به ۱۶ هزار مراجعه‌کننده در این زمینه به بیمارستان‌های استان  مراجعه کردند.
آخرین آماری هم که امسال منتشر شده است از زبان دکتر ایدنی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز است که خبر داده در ۵ روز گذشته ۱۷ هزار و ۷۶ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان خوزستان پذیرش شدند.
البته سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز  به رهیاب گفته است آماری که اعلام می‌شود آمار کسانی است که به درمانگاه‌های دولتی مراجعه می‌کنند در صورتی که خیلی‌ها به بیمارستان‌های خصوصی رجوع کرده‌اند که در آمار نمی‌آید.
هر ساله نهایت دعوای لفظی که بین مسئولین استان و کشور رخ می‌دهد این است که برخی‌ها می گویند باران‌ها اسیدی است و برخی دیگر تکذیب می‌کنند هر سال این قصه تلخ تکرار می‌شود فارغ از اینکه باران‌ها اسیدی است یا نه این سؤال اساسی وجود دارد که آیا بعد از سه سال هنوز عامل این تنگی نفس‌ها کشف نشده است یا بنا را گذاشته‌اید کشف نشود؟!
چرا با مردم صادقانه برخورد نمی‌کنید چرا فقط بی خودی شعار دانستن حق مردم است را سر می‌دهید؟ حق مردمی که در هوای خوزستان نفس می‌کشند این است بدانند که با هر نفس در ریه‌های خود کدام مهمان ناخوانده را دعوت می‌کنند؟
 البته به برخی مدیران استانی حق می‌دهیم پیگیر نفس مردم استان نباشند چون زن و بچه و زندگی‌هایشان در شهرهای دیگر است و فقط میز مدیریت و دفتر و دستکشان در خوزستان است.
دولتی‌ها باید بعد از سه سال صادقانه برای پرسش‌های بی جواب مردم بر روی تخت‌ها بیمارستان پاسخی قانع کننده داشته باشند چرا ما نمی‌توانیم نفس بکشیم چرا؟ جواب این چرا که دیگر ربطی به تحریم و بودجه ندارد!
رهیاب،