تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۴:۲۳
کد مطلب : 39091

چرا کسی عذرخواهی هم نکرد ؟!

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به هشدار کارشناسان در خصوص ایرادات آنتونوف ۱۴۰ توجه نکرده است،گفت:اگر در جلسه بعدی کمیسیون با وزیر راه قانع نشوم، موضوع را از طریق مجلس و طرح سئوال پیگیری می‌کنم.

مهرداد بائوج لاهوتی به تسنیم گفت : با توجه به مدارک و اسناد موجود نباید برای هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ مجوز پرواز صادر می‌شد.

وی با اشاره به این‌که از ۹ فروند آنتونوف ۱۴۰ موجود در ایران چهار فروند دچار سانحه شده و سقوط کردند، بیان کرد: چهار فروند از هواپیمای آنتونوف در اردستان، اصفهان، اراک و آخری نیز در تهران سقوط کرده است. بر اساس گزارشات شفاف و روشن کارشناسان در اردیبهشت ماه سال‌جاری و پس از آن و همچنین چندین صورتجلسه نسبت به ایرادات آنتونوف ۱۴۰ هشدارهای لازم داده شد.

وی با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به این هشدارها توجه نکرد و مجوز پرواز آنتونوف ۱۴۰ را صادر کرد، ادامه داد:‌ به‌طور قطع در این رابطه قصور صورت گرفته است، چنانچه در جلسه بعدی کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه از توضیحات آقای آخوندی قانع نشوم، مسئله را از طریق مجلس و طرح سئوال پیگیری خواهیم کرد.

کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که جان ۴۸ نفر در میان است، بیان کرد: هر جا اتفاقی مشابه سقوط آنتونوف روی می‌دهد مسئولان علاوه بر این‌که استعفا می‌دهند، عذرخواهی هم می‌کنند اما در سانحه آنتونوف ۱۴۰ هیچکدام از این اتفاقات روی نداده است مسئولان مربوطه نه استعفا دادند و نه این‌که عذرخواهی کردند.