تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۸:۱۴
کد مطلب : 85222
روز سرنوشت خوزستان در آخرین هفته لیگ حرفه‌ای بسکتبال

چشمان پترو به دستان نفت/ آبادانی‌ها در یک قدمی صعود

هفته پایانی لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور در حالی از فردا آغاز خواهد شد که دو نماینده خوزستان به دنبال صعود مقتدرانه هستند.

به گزارش عصر آبادان، هفته پایانی لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور، فردا دوشنبه در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و ماهشهر برگزار خواهد و طی آن، نمایندگان استان خوزستان برای کسب پیروزی و حضور مقتدر در مرحله بعدی رقابت‌ها با رقیبان خود به جدال خواهند پرداخت.

در همین چارچوب، فردا نفت آبادان بعد از کسب یک برد شیرین در آبادان و صدتایی کردن گرگانی‌ها، مقابل دانشگاه آزاد صدر نشین صف آرایی خواهد کرد تا با تکرار برد دور رفت برابر این تیم جواز حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها را کسب کند.

نفت آبادان در اولین حضور خود در جمع بزرگان بسکتبال ایران فرا‌تر از انتظار‌ ظاهر شده است و انتظار‌ها را برای هواداران خود به حد اعلا رسانده و دوست داران این تیم عادت کرده‌اند که با بردهای شیرین و بزرگ سالن مسابقات را ترک کنند.

حقیقتا این خواسته هواداران نفت گزاف نیست چرا که این تیم با دو پیروزی بزرگ مقابل مهرام و دانشگاه آزاد، همچنین تحقیر شهرداری گرگان در آبادان نشان داد تیمی منسجم است و می‌توان برای رسیدن به هر مکانی روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کرد.

فردا اما روز سرنوشت سازی برای هماد سامری و شاگردان وی خواهد بود، چرا که با برد مقابل دانشگاه آزاد، این تیم در اولین حضور خود در آوردگاه حرفه‌ای بسکتبال ایران، در جمع بزرگان قرار خواهد گرفت و به مرحله نیمه نهایی این مسابقات صعود می‌کند تا نام آبادان در بسکتبال کشور بیش از پیش بدرخشد و زنگ خطری برای سایر مدعیان به صدا در آورد.

بدون شک درایت سرمربی جوان و بومی این تیم در تشکیل و روانه کردن این مجموعه در مسابقات تاثیر بسزایی داشته و جای مربیان جوان و با دانشی چون هماد سامری در تیم‌های پایه ملی کشورمان خالی است.

در هر صورت جامعه ورزشی و خانواده بسکتبال استان خوزستان و شهر آبادان فردا چشم به سالن اختصاصی تیم دانشگاه آزاد دوخته‌ تا تیم محبوب استان خوزستان باز هم شاهد هنر نمایی بازیکنانی چون اصغر کاردوست، عماد سلمانی، یونس لاله‌زاده، کلیویچ و بوجان صرب باشد.

در دیگر دیدار نمایندگان خوزستان فردا، پتروشیمی بندر امام، یک دیدار فینال گونه را در سالن اندیشه شهرک بعثت ماهشهر برگزار خواهد کرد.

پترو که در شور بازگشت مهران حاتمی به این تیم به سر می‌برد، فردا در حالی رو در روی مهرام تهران صف آرایی خواهد کرد که در آن سو امیدوار است نفت آبادان، دانشگاه را شکست داده تا این تیم با تکرار برد مقابل مهرام صدر جدول را در تسخیر خود در آورد تا به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کند تا با رویارویی مقابل تیم چهارم، راه آسان تری برای رسیدن به فینال رقابت‌ها داشته باشد.

بدون شک هواداران پر شور پترو ضمن پر کردن سالن اندیشه ماهشهر، شاهد یک دیدار جذاب و دیدنی خواهند بود.

مهران حاتمی نیز در بدو بازگشت خود به این تیم مترصد انجام یک بازی کم نقص است تا نشان دهد جدایی وی از این تیم تنها یک اشتباه محاسباتی بوده و حاکمیت تفکر وی بر این تیم نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت.

اما تیم منتخب ماهشهر نیز در یک دیدار تشریفاتی در اصفهان به مصاف پمینا خواهد رفت تا آخرین دیدار خود را به انجام رسانده و پرونده یک سال پر فراز و نشیب اما ناموفق را ببندد خود را برای حضور در فصل بعد رقابت‌ها مهیا کند.

منبع: فارس