تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۴:۱۳
کد مطلب : 59660
باز باران...

چند دقیقه باران ، آبادان را زیر آب برد / انگار آب از آب تکان نخورد ؛ امسال هم مثل پارسال؟! + تصاویر

عصر آبادان: حوالی ظهر امروز سه شنبه باران پاییزی نسبتاً شدیدی صرف چند دقیقه معابر آبادان را زیر آب برد.

به گزارش عصر آبادان: همانگونه که پیش بینی می شد وضعیت فاضلاب شهر آبادان نسبت به سال های گذشته شرایط بهتری ندارد و اگر تا کنون اتفاقی نیفتاده فقط بخاطر بارش کم باران بوده  نه چیز دیگری.

ظهر امروز که باران نسبتاً شدیدی به مدت چند دقیقه (حدود ۱۰ دقیقه) در آبادان باریدن گرفت این ادعا به راحتی ثابت شد چرا که همین مدت کوتاه بارندگی برای زیر آب رفتن معابر و خیابان ها و برخی اماکن مسکونی کافی بود.

سال گذشته نیز در فصل زمستان ، بارش باران موجب راه افتادن سیل به درون خانه ها شد و هر کدام از سازمان ها و ادارات مختلف تا توانستند از مسئولیت آن حادثه شانه خالی کردند.

امسال اما سخنان زیادی از قول مسئولان آبادان شنیده شد که شرایط بهتر از سال گذشته شده و احتمال تکرار آن حادثه ، کمتر شده است. با این وجود وضعیت خیابان های آبادان پس از باران چند دقیقه ای امروز ، خلاف سخنان مسئولان مربوطه را نشان می دهد.

گزارش زیر تنها از یک منطقه آبادان تهیه شده که عمق فاجعه (مشکلات فاضلاب آبادان ) را به تصویر کشیده است:

baran-abadan-(1)  baran-abadan-(3) baran-abadan-(4) baran-abadan-(6) baran-abadan-(7) baran-abadan-(8) baran-abadan-(9) baran-abadan-(10) baran-abadan-(11) baran-abadan-(12) baran-abadan-(13)

 1. ... می‌گه:

  مسئولین د..

 2. وحید می‌گه:

  برادر من بایستی از میدان طیب تــــــــــــــــــــــــــــــــا خود سید عباس فیلم میگرفتی (نه عکس) میدیدی که ماشینای ملت چطور میرفتن زیر آب. کل این مسیر رو آب برداشته بود ( موتوری ها همه زمین خورده بودن، پیر زن و پیر مردا لب جوب … ، ) تازه این فقط یه خیابون بود باید کل شهر تاب میخوردی و میدیدی که چه فاجعه ی اسفباری رخ داده بود ؟
  یه لحظه دلم واقعاً واسه خودم سوخت میدونید چرا؟ چون یاد حرف زیبا و شیرین فرماندار افتادم که توی مصاحبه ی چند هفته پیشش جلو دوربین صدا و سیما به ملت بیچاره ی آبادان قول داده بود که امسال با سال های گذشته فرق داره و تدابیر خوبی انجام داده شده. (فایل تصویریش توی آرشیو صدا وسیما موجوده)
  واقعاً متأسفم واسه مسولین بی … بابا برید از خرمشهر یاد بگیرید. ببینید چکار کردن که دیگه آب گرفتگی ندارن.
  همـــــــــــــــــــــــــــــــــــــت همـــــــــــــت همــــــــــــــــــــــــــــــت کن مسول

 3. ... می‌گه:

  دزدا کجا هسنت ببینن