تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۲:۵۴
کد مطلب : 40512

چند نکته خواندنی درباره روابط زن و شوهری

لین پرسشی که می توان در مواجهه با شریک آینده زندگی خود پرسید، این است که: او را به کدام دلیل انتخاب می کنی و خود چقدر می توانی در این هدف نقش داشته باشی. فرض کنیم فردی همسری می خواهد که مادر شایسته ای برای فرزندانش باشد و به خاطر این هدف باید از صفاتی چون عفت و پاکدامنی، عقل و دانش، حوصله و تدبیر و نیز جایگاه اجتماعی و خانوادگی والایی برخوردار باشد. در آن صورت….

چند نکته خواندنی درباره روابط زن و شوهری

رابطه زناشویی، مهارتی است که همواره قابل ارتقاء است و همیشه می توان نکات تازه ای درباره آن آموخت و وضعیتش را بهتر کرد.

به گزارش  عصر آبادان، اولین پرسشی که می توان در مواجهه با شریک آینده زندگی خود پرسید، این است که: او را به کدام دلیل انتخاب می کنی و خود چقدر می توانی در این هدف نقش داشته باشی. فرض کنیم فردی همسری می خواهد که مادر شایسته ای برای فرزندانش باشد و به خاطر این هدف باید از صفاتی چون عفت و پاکدامنی، عقل و دانش، حوصله و تدبیر و نیز جایگاه اجتماعی و خانوادگی والایی برخوردار باشد. در آن صورت، این هدف نیکو به شرطی به دست می آید که مرد هم چنین خصوصیاتی داشته باشد و بر حفظ و بالا بردن آنها بکوشد.

دومین پرسش این است که آیا من می توانم تا پایان عمر فردی با این خصوصیات را دوست داشته باشم یا این که این علاقه فعلی به دلیل نیازهای زودگذر است. به عبارتی، آیا او را به خاطر ویژگی های فیزیکی و طبیعی اش می خواهم یا شخصیت و وضعیت روحی و فکری او را هم می پسندم …تا بدانم که اگر روزی وضعیت جسمی او با حادثه ای تغییر کرد، رابطه زناشویی ام با او چه سرنوشتی پیدا می کند.

سومین پرسش این است که آیا برای حفظ علاقه طرفینی باید برنامه داشت و تلاش کرد یا عشق اولیه همیشه به قوت خود باقی است؟…ظاهرا پاسخ در خود پرسش نهفته است؛ هر لحظه باید دنبال فرصتی برای تمدید و ارتقای علاقه زن و شوهری بود…چون اگر این رابطه سرد شد، گرما بخشیدنش بسیار دشوار است.

نکته دیگر آن است که هر شخصی با چشمان خود به جهان نگاه می کند و باورها و اعتقاداتش را شکل می دهد. هرگز انتظار نداشته باش که شریک زندگی ات مثل تو به جهان و مسایل نگاه کند و نسخه دوم افکار و باورهای تو را داشته باشد. او شریک توست؛ اما انسان مسقلی است.

شریک زندگی شما، گاهی نیاز دارد به غار تنهایی اش برود و با خود خلوت کند. به او اعتماد کنید و این فرصت را به او بدهید!

هر کسی به اتفاقات واکنش متفاوتی نشان می دهد. اجازه بدهید همراه زندگیتان به شیوه خودش به حوادث و اتفاقات واکنش نشان بدهد و اگر این واکنش با انتظار شما از او متفاوت بود به دل نگیرید و آن را به حساب تفاوت او بگذارید.

صداقت بهترین راه برای مقابله با موانع در زندگی زناشویی است: صادق و صریح باشید و در وقت مناسب مشکلات را بیان و به اشتباهات خود اعتراف کنید….و البته بدانید که هیچ انسان بی نقص و اشتباهی در جهان وجود ندارد…پس تا آنجا که ممکن است ببخشید و انتظار بخشش داشته باشید!

… و مواظب باشید پا در راهی نگذارید که بازگشت به زندگی زن و شوهری ناممکن شود و فرزندانتان بیشترین صدمه را ببینند!

 

منبع: روزگار نو