تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۷:۰۵:۱۰
کد مطلب : 22767

کارت گرافیک جدید شرکت AMD قابلیت پخش تصاویر۴K را داراست + عکس

پردازشگر گرافیکی Hawaii به همراه ۱۶ گیگابایت رم به کارت جدید گرافیک شرکت AMD اضافه شده است تا این کارت قدرتمند توانایی کنترل و پردازش شش تصویر با کیفیت ۴K را به طور همزمان داشته باشد؛ اما قیمت قطعی آن هنوز اعلام نشده است.

به گزارش عصر آبادان : گرانترین کارت گرافیک این شرکت FirePro W9000 بود که ۳۹۹۹ دلار قیمت داشت ؛ اما با معرفی محصول جدید که از پردازشگر گرافیکی Hawaii بهره می برد, ممکن است FirePro W9000 مقام خود را از دست بدهد.

نام این محصول جدید FirePro W9100 است که هنوز جزئیات ان توسط AMD اعلام نشده است, اما با توجه به پردازشگر گرافیکی آن, تفاوت های مهم آن را می دانیم. ارتقاء پردازشگر گرافیکی آن نسبت به مدل قبلی یعنی Tahiti از ویژگی های بارز این محصول است. با این وضعیت, تعداد جریان پردازشی از ۲۰۴۸ به ۲۸۱۶ و واحدهای ترکیبی آن از ۱۲۸ به ۱۷۶ می رسد.

پردازشگر گرافیکی Hawaii ازمعماری نسل جدید هسته گرافیکی نسخه ۱.۱ بهره می برد که این امر تعداد موتورهای محاسباتی غیر همزمان را از ۲ به ۸ می رساند و ۱۰ گیگابایت رم اضافه می کند که این کارت گرافیک, در مجموع ۱۶ گیگابایت رم خواهد داشت. این شرکت ادعا می کند که محصول جدید توانایی کنترل شش نمایشگر با کیفیت ۴K را به طور همزمان خواهد داشت.

شرکت AMD از شرکت های کامپیوتری می خواهد تا سیستم هایی با قابلیت پشتیبانی از دو پردازنده ۸ هسته ای, حداقل ۳۲ گیگابایت رم و ۴ کارت گرافیک W9100 را تولید کنند تا مشتریان بتوانند یک ابر کامپیوتر گرافیکی در منزل داشته باشند.

شرکت AMD مشخصات و ویژگی های دیگر این کارت گرافیکی از جمله قیمت آن را در ماه آینده اعلام خواهد کرد. با توجه به اینکه مدل جدید از قدرت بیشتری نسبت به مدل قدیمی برخوردار است, بنابراین قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران