تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۹:۲۱
کد مطلب : 115340

کارمندان به دلیل عملکرد ضعیف کتک می‌خورند +عکس

تنبیه کارمندان در بانک‌های روستایی چین امری رایج است.

هشت کارمند یک بانک روستایی در شمال چین به دلیل عملکرد ضعیف تنبیه شدند. تنبیه این کارمندان به‌وسیله یکی از شاهدان ماجرا با دوربین موبایل ثبت و در شبکه اجتماعی ویبو –نسخه چینی توییتر—منتشر شده است.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان؛ در این ویدئو هشت کارمند یک بانک روستایی در شهر چانگشی از توابع استان شمالی شانشی چین به صف روی صحنه و مقابل عده‌ای تماشاچی ایستاده‌اند و مردی با چوب نسبتاً ضخیمی مکرراً به پشت آن‌ها ضربه می‌زند و آن‌ها را به دلیل عملکرد ضعیفشان در امور بانکی تحقیر می‌کند. ضربه‌های مکرر و دردناک به کارمندان زن و تلاش آن‌ها برای جاخالی دادن، به ضربات محکم‌تر مرد منجر می‌شد. همچنین فریادهای ناگهانی آن‌ها باعث می‌شد عده‌ای از تماشاگران ماجرا روی خود را برای ندیدن صحنه برگردانند.

برخی از رسانه‌های داخلی چین با استناد به سخنان مقامات محلی اعلام کردند رئیس بانک بنا بر قرارداد کاری کارمندان، حق دارد آن‌ها را با چوب در صورت عملکرد نادرستشان تنبیه کند؛ عملی که مغایر با حقوق بشر است. تنبیه آن‌ها نیز به‌وسیله یک مرد که بانک با پرداخت ۱۵ هزار دلار استخدام کرد، انجام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تنبیه کارمندان در بانک‌های روستایی چین موضوعی است که معمولاً رخ می‌دهد. برخی از رؤسای بانک از روش‌های تنبیهی دیگری استفاده می‌کنند. نمونه آن تراشیدن موی سر کارمندان و اجبار آن‌ها برای انتشار عکسشان در شبکه‌های اجتماعی است.

کارمندان به دلیل عملکرد ضعیف کتک می‌خورند + تصاویر