تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۰:۱۳
کد مطلب : 120491

کانون های گرد و غبار در ۱۵ استان شناسایی شده است/ کار ما هم خطا و اشتباه دارد و باید اصلاح شود/ محیط‌بانان کشته شده “شهید” محسوب می‌شوند

رئیس سازمان محیط زیست گفت: کار اجرایی بالاخره هجمه دارد و ما باید کار خود را انجام دهیم؛ انتقاد حق است و باید هم بشنویم، کار ماهم دارای خطا و اشتباه است و باید اصلاح شود ولی تخریب و تلاش برای نا امید کردن و خسته کردن ما و تلاش گران دولت خیلی فایده ندارد.

کانون های گرد و غبار در 15 استان شناسایی شده است/ کار ما هم خطا و اشتباه دارد و باید اصلاح شود/ محیط‌بانان کشته شده "شهید" محسوب می‌شوند

 معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: سازمان محیط زیست درباره گرد و غباری که در کشور باعث مشکلات برای مردم شده از همان ابتدا برنامه منسجمی را تعیین کرد که شامل شناسایی کانون های این گرد و غبار است بر همین اساس تقریبا کانون های گرد و غبار در ۱۵ استان شناسایی شده است و طی ماه های آینده عملیات مبارزه با این کانون ها انجام می شود.

 

وی افزود: البته در بعضی از استان ها مثل خوزستان با کاشت نهال یا مالچ پاشی این عملیات شروع شده است.

رییس سازمان محیط زیست ادامه داد: سازمان محیط زیست در امر احیای تالب ها تلاش بسیاری کرده است؛به عنوان مثال تالاب هور العظیم سر منشاء اکثر بوجود آمدن گرد و غبار‌ها در خوزستان است که بیش از ۶۰ درصد آن احیاء شده و دیگر کانون گرد و غبار نیست.

وی درباره انتقادهای مطرح به عملکرد سازمان محیط زیست گفت: کار اجرایی بالاخره هجمه دارد و ما باید کار خود را انجام دهیم؛ انتقاد حق است و باید هم بشنویم، کار ما هم دارای خطا و اشتباه است و باید اصلاح شود ولی تخریب و تلاش برای نا امید کردن و خسته کردن ما و تلاش گران دولت خیلی فایده ندارد.

ابتکار همچنین در مورد وضعیت محیط بانان گفت: از ابتدای شروع کار دولت یازدهم سازمان محیط زیست بنا بر این داشته که به زندگی معیشتی محیط بانان رسیدگی کندبر همین اساس تعداد ۳۰۰۰ امتیاز سختی کار به محیط بانان تعلق پیدا کرد و همچنین تعداد ۵۰۰ نفر از کسانی که به صورت قرار داری فعالیت می کردند به صورت رسمی جذب شدند.

وی در پایان با اشاره به اتفاقات ناگوار اخیرا برای محیط بانان گفت: اولا این عزیزانی که در حفظ حریم محیط زیست کشته می شوند بر اساس قانون و آیین نامه شهید حساب می شوند و دوما برای خانواده های ایشان حتما تدابیری اندیشه می شود.

انتهای پیام/