تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۰:۳۸
کد مطلب : 121843
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد

کاهش ساعت کاری ادارات استان خوزستان به جز دستگاه‌های خدماتی/ ادامه افزایش دمای بالای ۴۹ درجه

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: ساعات اداری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به غیر از دستگاه‌های خدمات رسان مثل بیمارستان‌ها و آتش نشانی تا ساعت ۱۳ کاهش یافت.

 
مصرف برق

هاشم بالدی اظهار داشت: با توجه به فصل تابستان و افزایش دمای هوا استفاده از سیستم‌های سرمایشی نیز افزایش پیدا می‌کند در نتیجه افزایش مصرف برق در پیک مصرفی بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ را خواهیم داشت.

وی افزود: طبق پیش‌بینی که اداره کل هواشناسی برای امروز داشتند افزایش دمای بیش از ۴۹ درجه را در اکثر شهرستان‌های استان خوزستان خواهیم داشت به همین دلیل با هماهنگی‌هایی که در شورای هماهنگی مدیریت استان صورت گرفت کاهش ساعات اداری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به غیر از دستگاه‌های خدمات رسان مثل بیمارستان‌ها و آتش نشانی تا ساعت ۱۳ اعلام کردیم.

مدیرکل مدیرت بحران خوزستان بیان کرد: این مصوبه برای امروز است ولی چنانچه افزایش دمای بیش از ۴۹ درجه برای فردا و یا پس فردا پیش بینی شود بنا بر صلاح‌دید و تصمیم گیری‌ها در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تصمیمات جدید اتخاذ می‌شود و به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هدف اصلی کاهش مصرف برق است، گفت: پیش بینی‌های هواشناسی از ۲۴ ساعت قبل به شورای هماهنگی بحران اعلام می‌شود؛ اگر بیش از ۳ روز افزایش دمای هوا را در سطح استان داشته باشیم کاهش تایم اداری ادامه پیدا می کند.

بالدی عنوان کرد: برخی از شهرها مثل ایذه و دهدز گرچه هوای متعادل‌تری نسبت به دیگر شهرهای استان دارند از آنجا که شبکه برق در کل کشور به هم متصل است پس میزان مصرف برق در ایذه بر روی سوسنگرد نیز تاثیر گزار است به همین دلیل کاهش تایم اداری در کل استان را دایم تا به دیگر شهرستان‌ها که دمای هوای بالایی دارند، کمک شود.

وی افزود: به صنایع و بنگاه‌های بزرگ، کوچک و متوسط  توصیه اکید می‌کنم که صرف جویی در مصرف برق را در دستور کار خود قرار دهند همچنین از مردم می‌خواهم در مصرف برق صرفه جویی کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم