تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۰:۲۱
کد مطلب : 84996

کاهش ۲ درصدی نرخ سود بانکی از سه شنبه

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانکداران باید از سه شنبه هفته جاری نرخ سود سپرده های کوتاه مدت را با دو درصد کاهش معادل ۲۰ درصد و نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای را ۲۱ درصد اعمال کنند.

کاهش ۲ درصدی نرخ سود بانکی از سه شنبه

 شورای پول و اعتبار سرانجام هشتم اردیبهشت ماه به انتظار فعالان اقتصادی و بانکی‌ها پایان داد و به تصمیم گیری در خصوص نرخ سود بانکی پرداخت.

براساس آنچه در این جلسه مصوب شد از این پس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت حداکثر ۲۰ درصد و نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای نیز حداکثر ۲۱ درصد خواهد بود.

اعضای شورای پول و اعتبار همچنین نرخ سود تسهیلات مشارکتی را از ۲۸ درصد به ۲۴ درصد کاهش دادند. آن‌طور که از مصوبات شورا مشخص است نرخ سپرده قانونی نیم واحد درصد کم شده و به ۱۱ درصد رسیده است.

طبق اعلام ولی الله سیف رئیس شورای پول و اعتبار مصوبات این شورا یک روز بعد از تصویب به نظام بانکی ابلاغ شده است؛ سیف زمان اجرای دستورالعمل بانک مرکزی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار را ۱۵ اردیبهشت ماه جاری اعلام کرد.

برهمین اساس نرخ های جدید سود بانکی می‌بایست از سه شنبه هفته جاری (پانزدهم اردیبهشت ماه) در نظام بانکی اعمال شود ضمن آنکه طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی قراردادهای ۲۲ درصدی تا اتمام زمان سررسید اعتبار خواهند داشت.

انتهای پیام/ن