تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۲:۳۸:۲۱
کد مطلب : 23993

کدام ارگان هزینه پیامک‌های روحانی را داد؟

مسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با خبرنگار مشرق، در خصوص ادامه اجرای طرح سبد کالا در سال ۹۳، گفت: به هیچ وجه با ادامه اجرای طرح سبد کالا موافق نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه‌ای هم از سوی مجلس در خصوص اجرای طرح سبد کالا در نظر گرفته شده است یا نه، پاسخ داد: بودجه به طور کامل در اختیار دولت قرار دارد و از محل یارانه ها پرداخت می‌شود.

وزیر نفت دولت دهم در ادامه اظهار داشت: با وضعیتی که در دور اول طرح سبد کالا در جامعه به وجود آمد، صلاح نیست که دوباره وارد این حوزه بشویم.

میرکاظمی با اشاره به مشکلات متعدد دولت برای خرید و تامین سبدکالا، عنوان کرد: اگر قرار باشد در سال ۹۳ هم طرح سبدکالا توسط دولت اجرا شود، قطعا دولت دوباره با مشکلات خرید برنج و تامین روغن و چگونگی توزیع این کالاها بین مردم مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح سبدکالا دارای نواقص متعددی است، تاکید کرد: خیلی از خانواده‌هایی که مستحق دریافت سبد کالا بودند در مرحله اول از دریافت این سبدکالا محروم بودند و خیلی از خانواده‌هایی که مستحق دریافت سبد کالا نبودند این سبد غذایی را دریافت کردند و این از جمله نقص های این طرح است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی د رادامه به یکی دیگر از نواقص این طرح اشاره کرد و گفت: کیفیت مواد غذایی که در سبد کالا به مردم ارائه شد در فروشگاه های مختلف متفاوت بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این نواقص متعدد طرح سبدکالا در سال ۹۳ برطرف شده است یا نه، اظهار داشت: از نظر ما اجرای دوباره این طرح به هیچ وجه به صلاح دولت و مردم نیست.

میرکاظمی در ادامه با بیان اینکه ادامه طرح سبد کالا با توجه به اینکه در از ابتدای کار با رویکردی منفی همراه بود و نارضایتی مردم را به همراه داشت، گفت: اجرای دوباره این طرح نه تنها موجب رضایت مردم نخواهد شد بلکه موجبات نارضایتی مردم را علیه دولت بوجود خواهد آورد.

وی همچنین با اشاره به ارسال انبوه پیامک تبریک از سوی آقای روحانی به مردم، گفت: به نظرم اینگونه عملکردها از سوی آقای روحانی نه تنها تاثیرگذار نیست بلکه در ذهن مردم این سوال را بوجود می‌آورد که هزینه ارسال انبوه این پیامک ها از کجا تامین می‌شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ارسال پیامک تبریک به صورت انبوه این سؤال را در ذهن مردم ایجاد کرد که کدام ارگان هزینه ارسال این پیامک ها را تقبل کرده است.