تاریخ انتشار خبر: ۳ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۲:۴۵
کد مطلب : 78858

کروز رسماً اعلام کاندیداتوری کرد +عکس

«تد کروز» سناتور تندروی جمهوری‌خواهان آمریکا که مواضع تندی در قبال ایران دارد، رسماً کاندیداتوری خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را اعلام کرد.

«تد کروز» بامداد امروز ساعاتی پیش از آغاز سخنرانی‌اش در دانشگاه لیبرتی، که گفته می‌شد محل اعلام رسمی نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ است، رسما تصمیم خود برای کاندیداتوری را اعلام کرد.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، وی در پیامی در توییتر خود نوشت: «من در رقابت‌های ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنم و امیدوارم بتوانم حمایت شما را به دست آورم.»

کروز اولین نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا است که رسماً کاندیداتوری خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را اعلام کرد.

طبق این گزارش، کروز قصد دارد صبح امروز به وقت محلی در دانشگاه لیبرتی ایالت ویرجینیا در ارتباط با تلاش‌های ریاست‌جمهوری خود سخنرانی کند.

کروز، ۴۴ ساله، در سال ۲۰۱۲ به عنوان سناتور در سنای آمریکا آغاز به کار کرد و تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از اجرای قانونی خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۳ صورت داده است که این اقدامات او موجب شد تا بودجه دولت فدرال تأمین نشود و دولت فدرال به مدت ۱۶ روز تعطیل شود و آمریکا به آستانه بحران کشانده شود.

واشنگتتن‌پست گزارش کرد که کروز تلاش دارد برای رقابت‌های انتخاباتی خود حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار کمک جمع‌آوری کند.

کروز در نظامی دانستن جهت‌گیری برنامه هسته‌ای ایران، با دیگر تندروهای حزب جمهوری‌خواه هم‌نظر است و چندی پیش گفته بود که «دستیابی ایران به سلاح هسته ای بزرگترین خطری است که امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند».

وی که سناتورهای تندروی جمهوریخواه به شمار می‌رود چندی پیش تصریح کرد که نامزد آتی ریاست جمهوری این کشور باید فردی باشد که پذیرای توافق هسته‌ای با ایران نیست.

کروز و ۴۶ سناتور دیگر، نامه‌ای سرگشاده به رهبران ایران نوشتند و گفتند که توافق هسته‌ای احتمالی، توافق ایران و اوباما خواهد بود و پس از روی کار آمدن رئیس‌جمهور بعدی از سال ۲۰۱۶، توافقی در کار نخواهد بود.

وی چندی پیش گفته بود: «بسیار ناراحت کننده است که رئیس جمهور آینده در سال ۲۰۱۷ تنها گزینه نظامی را برای جلوگیری ایران به سلاح هسته ای در پیش رو دارد».

منبع: فارس