تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۰:۰۸
کد مطلب : 112470

کسب رتبه نخست خبر آبادان بین ۳۳ مرکز صداوسیمای کشور

معاونت خبر و مجموعه خبر صدا و سیمای مرکز آبادان، بین ۳۳ مرکز صدا و سیمای کشور رتبه نخست را از آن خود کرد

معاونت خبر و مجموعه خبر صدا و سیمای مرکز آبادان، بین ۳۳ مرکز صدا و سیمای کشور رتبه نخست را از آن خود کرد.
داریوش دبیقی مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان یکشنبه در گفت و گو با رسانه های محلی، کیفیت بالا و به روز بودن خبر را از مهم ترین ویژگی معاونت خبر آبادان عنوان کرد و افزود:در ارزیابی معاونت ارزیابی و نظارت خبر رسانه ملی، معاونت خبر و مجموعه خبر مرکز آبادان در فروردین ماه سال ۹۵ از بین ۳۳ مرکز صدا و سیمای کشور مقام نخست را از آن خود کرد.
دبیقی اظهار داشت:مردمی بودن، پیگیری مشکلات و مطالبات مردم و پاسخ گرفتن از مسئولان، پوشش موفق و مرتب برنامه هایی نظیر اربعین حسینی و راهیان نور و ارتباط زنده با شبکه های سراسری از ویژگی های برجسته خبر مرکز آبادان است.
وی بیان داشت:گزارش های خبرنگاران که در بیشتر اوقات باعث گره گشایی از مشکلات مردم شد، باعث محبوبیت خبر آبادان و انتظارات بیشتر مردم از آن شده است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آبادان گفت:با وجود کمبود امکانات و نیروی انسانی، خبرنگاران این مرکز با دشوارترین شرایط آب و هوایی توانستند بهترین گزارش های خبری منطقه را بر آنتن صدا و سیما پخش کنند.
آبادان نخستین شهری بود که پس از تهران در هشتم اسفندماه ۱۳۴۶ صاحب فرستنده تلویزیونی شد.
برنامه‌های این فرستنده تلویزیونی شامل موسیقی محلی، فیلمهای مستند داستانی، خبر و مسابقات بود که با دو زبان فارسی و عربی پخش می‌شد.
پس از جنگ تحمیلی و شروع مرحله بازسازی، مرکز آبادان نیز بازسازی و تجهیز شد، ساختمان ها و مجموعه فنی مرکز نیز از اول شهریورماه ۱۳۷۴ رسمی افتتاح شد و پس از آن در تاریخ پانزدهم آذرماه ۱۳۷۴ رادیو آبادان و دوازدهم بهمن ماه ۱۳۷۴ تلویزیون آبادان به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
مرجع / ایرنا