تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۱:۰۰
کد مطلب : 42730
مسئول بسیج دانش‌آموزی آبادان خبر داد

کسب مدال طلای المپیاد جهانی پایا توسط دانش‌آموزان آبادانی

مسئول بسیج دانش‌آموزی آبادان از کسب مدال طلای انفرادی و تیمی در رشته شیمی و ریاضی المپیاد جهانی پایا توسط دانش‌آموزان بسیجی این شهرستان خبر داد.

به گزارش عصر آبادان، سید رضا موسوی امروز  اظهار کرد: «علی رضا محسنیان» و «علی بصیرت طلب» دو دانش آموز آبادانی هستند که توانستند در المپیاد جهانی پایا در رشته‌های ریاضی و شیمی بخش انفرادی، عنوان نخست را کسب کنند.

به گفته وی، «علیرضا بالی‌زاده» نیز در رشته شیمی در بخش انفرادی مدال نقره را از آن خود کرده است.

مسئول بسیج دانش آموزی آبادان افزود: تیم اعزامی خواهران دانش آموز بسیجی آبادان نیز در این مسابقات توانستند در رشته ریاضی مقام پنجم را به دست آورند.

وی با عنوان اسامی این دانش آموزان عنوان کرد: الهه درخشان‌نژاد، شهرزاد فاضلی، الهه مفتاح و نسترن نکونام تیم خواهران بسیجی دانش آموز این شهرستان بوده که رتبه پنجم المپیاد جهانی پایا را کسب کردند.

موسوی، حضور دانش آموزان در عرصه‌های علمی را یکی از برنامه‌های ذاتی آنان دانست و گفت: سازمان بسیج دانش آموزی کشور در چند سال اخیر اقدام به برگزاری لیگ بین المللی پایا کرده است.

این مسئول با اشاره به برگزاری المپیاد جهانی پایا در شهریور ماه جاری تصریح کرد: به حمایت‌های مادی و معنوی دستگاه‌های مرتبط برای تقویت این گروه‌های علمی نیاز داریم.

مسئول بسیج دانش آموزی آبادان با شرح اینکه این المپیاد در چهار مرحله شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی برگزار می‌شود یادآور شد: در این دوره از برگزاری المپیاد جهانی پایا، سه گروه از دانش آموزان بسیجی آبادان توانستند به مرحله نهایی که ۱۱ تیم خارجی و یکصد و ۱۱ تیم داخلی حضور داشتند، راه پیدا کنند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری هفتمین دوره این مسابقات عنوان کرد: در سه سال اخیر، رتبه نخست رشته فیزیک و ریاضی از آن آبادانی‌ها بوده است.
منبع:فارس