تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۲:۵۱
کد مطلب : 75061
آقاجری در تذکر شفاهی:

کشاورزی و دامداری در خوزستان در حال از بین رفتن است/سازمان محیط‌ زیست به جای کار سیاسی به وظیفه اصلی خود بپردازد

عصر آبادان :نماینده مردم بندر ماهشهر گفت:به علت آلودگی هوا و بروز ریزگردها، کشاورزی و دامداری در خوزستان در حال از بین رفتن است و فعالیت‌های صنعتی، آموزشی و خدماتی با اشکال جدی روبرو است، لذا از سازمان محیط‌زیست می‌خواهیم به جای کار سیاسی به وظیفه اصلی خود بپردازد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز حبیب آقاجری در نشست علنی نوبت عصر دیروز (دوشنبه ۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به تیم مذاکره‌کننده کشورمان گفت: ملت شریف ایران به دنبال توافق خوب هستند و هرگونه توافقی را نمی‌پذیرند.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، حمیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: توافق خوب، توافقی است که حرمت و عزت و منافع ملت ایران را تامین کند و به لغو یک‌جای تمام تحریم‌ها بینجامد و نه تعلیق. همچنین لغو تحریم‌ها نباید زمان زیادی طول بکشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: ملت ولایتمدار ایران مانند مقام معظم رهبری تاکید دارند، توافق باید یک‌مرحله‌ای و کاملا شفاف باشد و هیچگونه توافق، تفاهم یا هر عنوان دیگری که دو مرحله‌ای باشد را نمی‌پذیرند.

آقاجری تاکید کرد: توافق خوب باید براساس خطوط تعیین‌شده توسط مقام معظم رهبری باشد.

وی در تذکری به رئیس‌جمهور در رابطه با آلودگی‌های هوای خوزستان و ریزگردها ادامه داد: مردم ولایتمدار خوزستان به علت آلودگی شدید هوا و ریزگردها، روزهای سختی را سپری می‌کنند و زندگی برای آنها بسیار سخت شده است، از یک‌سو آلودگی‌های ناشی از فعالیت صنایع مختلف و عدم احساس مسئولیت مدیران مربوطه در رعایت مقررات و دستورالعمل‌های زیست‌محیطی و از سوی دیگر شرایط جوی فعلی و ریزگردها و گردوخاک که هم منشأ داخلی دارد و هم منشأ خارجی، باعث شده سلامت مردم به طور جدی تهدید شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: به علت آلودگی هوا و بروز ریزگردها، کشاورزی و دامداری در خوزستان در حال از بین رفتن است و فعالیت‌های صنعتی، آموزشی و خدماتی با اشکال جدی روبرو است، لذا از سازمان محیط‌زیست می‌خواهیم به جای کار سیاسی به وظیفه اصلی خود بپردازد.

 

آقاجری گفت: همچنین از رئیس جمهور و هیات دولت می‌خواهیم به مانند وقوع زلزله و بلایای طبیعی، ستاد بحران تشکیل داده و با تخصیص بودجه کافی اقدامات عاجل و اساسی از قبیل تجدیدنظر در انتقال بی‌رویه آب از سرشاخه‌ها و تخصیص آب کافی برای تالاب‌ها و کاشت نهال و بوته‌های گیاهی سازگار با شرایط محیطی را انجام دهد.