تاریخ انتشار خبر: ۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰:۴۵
کد مطلب : 46710

کشته شدن صدها مانکن در حمله ائتلاف مبارزه با داعش! + عکس

کارشناسان نظامی از صرف هزینه های گزاف در مبارزه با داعش از سوی آمریکا و اعراب در سوریه سخن می گویند. هزینه کشتن هر تروریست معادل سه میلیون دولار هزینه می برد.

روزنامه القدس العربی نوشت: کارشناسان نظامی از صرف هزینه های گزاف در مبارزه با داعش از سوی آمریکا و اعراب در سوریه سخن می گویند. هزینه کشتن هر تروریست معادل سه میلیون  دولار هزینه می برد. این در حالی است که تاکنون نتیجه قابل توجهی از این حملات حاصل نشده است.

 

 

 

این روزنامه در ادامه نوشت: هزینه اسلحه هوایی و مهمات در جنگ علیه داعش باعث شده است کشورهای عضو ائتلاف به خود بیایند چرا که انجام ماموریت از طرف ارتش این کشورها بیشترین هزینه با کمترین نتیجه در برخواهد داشت. موشک توماهاک که در سوریه به کار رفت بین ۶۰۰ هزار دولار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دولار برای هر موشک هزینه صرف شده است.

 

 

در این میان رهبران داعش از شگرد بی سابقه ای در فریب دادن خلبانان استفاده می کنند. تروریست ها با استفاده از مانکن هایی که در ورودی پایگاه های نظامی و ورودی مناطق تحت سیطره خود قرار می دهند، باعث می شوند که خلبان به بمباران این مانکن ها بپردازد و به خیال اینکه بخشی از ماموریت خود را انجام داده است از آنجا دور می شود. تاکنون ۱۵۰ مانکن متلاشی شده در این رابطه کشف شده است.