تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۰:۵۳
کد مطلب : 45864

کشته شدن ۳۰۰ سرباز عراقی در حمله شیمیایی داعش به شمال فلوجه

تعدادی از نمایندگان عراق اعلام کردند که ۳۰۰ نظامی ارتش این کشور در حمله شیمیایی تکفیری‌های داعش به منطقه محاصره شده «الصقلاویه» در شمال فلوجه استان الانبار کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، تعدادی از نمایندگان استان الدیوانیه عراق در پارلمان ضمن اعلام خبر کشته شدن ۳۰۰ سرباز ارتش به دست تکفیری‎های داعش در منطقه صقلاویه در شمال فلوجه اعلام کردند که داعش برای کشتار این نظامیان از گاز سمی کلر استفاده کرده است.

این نمایندگان پارلمان حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح و فرمانده عملیات الانبار را مسئول این کشتار دانستند و جنایت الصقلاویه را جنایت «اسپایکر دوم» بر شمردند.

«علی البدیری» امروز (دوشنبه) در نشست خبری که در مقر پارلمان برگزار شده است، گفت:«داعش پس از محاصره بیش از ۴۰۰ نظامی در صقلاویه، برای اولین بار در این منطقه از گاز کلر استفاده کردند که در پی آن تعداد زیادی از آنها به دلیل خفگی کشته شدند و علاوه بر آن خودروی انفجاری را در داخل پادگاه نظامی در منطقه منفجر کردند.»

نمایندگان پارلمان و برخی از فعالان خبری روز یکشنبه گذشته در سایت های اجتماعی خبر دادند که منطقه الصقلاویه پس از کشته شدن تعداد زیادی از سربازان «تقریبا سقوط کرده» و به دست داعش افتاده است.

تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق روز شنبه گذشته خواستار اجرای عملیات نظامی فوری برای بازگشایی مسیر امدادرسانی و تقویت نیروهای نظامی در منطقه السجر و الصقلاویه در استان الانبار شدند.

منبع: فارس