تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۳:۴۸
کد مطلب : 65763
نماینده مردم شوش:

کشت و صنعت هفت تپه با سابقه ۵۰ساله وضعیت خوبی ندارد/کشت و صنعت قربانی ناهماهنگی های وزارت اقتصاد و صنعت!

سید راضی نوری گفت:با این که در کشور از حمایت از تولیده کننده می گویند اما مجموعه ای که سابقه ۵۰ ساله در اقتصاد کشور واستان دارد امروز وضعیت خوبی ندارد و به آن رسیدگی نمی شود.

 

 

سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب از دولت خواست تا از ورشکستگی کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش دانیال جلوگیری کند وی در این خصوص اظهار داشت:با این که در کشور از حمایت  از تولیده کننده می گویند اما مجموعه ای که سابقه ۵۰ ساله در اقتصاد کشور واستان دارد امروز وضعیت خوبی ندارد و به آن رسیدگی نمی شود.

وی ادامه داد:به جای اینکه از کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حمایت کنند امروز آن را رها کرده اند براساس اصل ۴۴  باید این مجموعه که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است قرار بود به بخش خصوصی واگذار شود.

سید راضی نوری تاکید کرد:در گذشته اگر این کارخانه مشکلی داشت خود دولت کمک میکرد اما امسال چون می خواهد به بخش خصوصی واگذار شود دولت هیچ حمایتی از این کارخانه نمی کند.

وی افزود:وقتی با مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع که معاون وزیر است صحبت می کنم  می گوید ما از لحاظ قانونی هیچ کمکی نمی توانیم بکنیم چون این کارخانه در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است.

نوری گفت:به وزیر صنعت و اقتصاد در این رابطه تذکر داده ام که با همدیگر بنشینند این مشکل را حل کنند تا زمانیکه واگذاری صورت نگرفته است که نباید تولیدگر را رها کنیم تا اینگونه کارگر ها به حقوقشان نمی رسند  رسیدگی نکردن به کارخانه ای که شکر مردم را تامین می کند یک ظلم نابخشودنی است.

 منبع: رهیاب