تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۶:۴۷
کد مطلب : 112784

کشف دو هزار و ۲۰۰ کیلوگرم چای قاچاق در اروندرود

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف و ضبط دو هزار و ۲۰۰ کیلوگرم چای قاچاق در اروندرود با هوشیاری نیروهای مرزبانی خبر داد

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف و ضبط دو هزار و ۲۰۰ کیلوگرم چای قاچاق در اروندرود با هوشیاری نیروهای مرزبانی خبر داد.

سردار عبدالله نظرپور با اعلام این خبر به رسانه ها گفت:ماموران دریابانی پایگاه آبادان به یک لنج باری که از مقصد یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به سمت بندر آبادان در حرکت بود مشکوک شده و آن را توقیف کردند.

وی با بیان اینکه این لنج، فاقد مدارک گمرکی لارم بود، گفت:در بازرسی از این شناور، دو تن و ۲۰۰ کیلوگرم چای به ارزش ۴۴۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

سردار نظرپور گفت:در این رابطه ضمن توقیف شناور حامل چای قاچاق، پنج متهم دستگیر شده و به مراجع قضایی معرفی شدند.

سردار نظر پور با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا در راستای حمایت از تولید ملی، افزود:ماموران دریابانی و مرزبانی استان خوزستان با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

اروندرود رودخانه پهناوری در جنوب غربی ایران و در مرز ایران و عراق است که از همریزش رودهای دجله، فرات و سپس کارون پدید آمده است.

دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم می پیوندند و در ازای اروندرود از قرنه تا ریزشگاه آن در خلیج فارس ۱۹۰ کیلومتر است.

ریزشگاه اروندرود در میان شهر ایرانی اروندکنار و شهر عراقی فاو است بصره، خرمشهر، آبادان، خسروآباد و فاو از بندرهای مهم این آبراه هستند که نقش چشمگیری در رونق بازرگانی منطقه دارند.

مرجع / ایرنا