تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۸:۲۶:۱۱
کد مطلب : 27939

کشف راه جدید مبارزه با ایدز

دانشمندان دسته جدیدی از پروتئین ها را کشف کرده اند که می تواند ویروس ایدز را از نفوذ به سلول های ایمنی باز دارد، این کشف زمینه را برای ساخت وسایل کمکی پیشگیری از ایدز فراهم می کند.

به گزارش  دانا به نقل از هلث، دانشمندان دسته جدیدی از پروتئین ها را کشف کرده اند که می تواند ویروس ایدز را از نفوذ به سلول های ایمنی باز دارد، این کشف زمینه را برای ساخت وسایل کمکی پیشگیری از ایدز فراهم می کند.
«بری او کیف» پژوهشگر ارشد این مطالعه و معاون ارشد «آزمایشگاه اهداف مولکولی» در موسسه ملی سرطان امریکا، می گوید: همیشه کشف پروتئین جدیدی که کسی آن را کشف نکرده باشد هیجان انگیز بوده است اکنون حقیقت این است که این پروتئین کشف شده می تواند مانع از بروز عفونت اچ.آی.وی (HIV) شود.

این پروتئین ها که «cnidarins» نام گرفته اند از یک مرجان سبک وزن در آب های سواحل شمال استرالیا جمع آوری شده اند.

محققان این پروتئین را پس از غربالگری هزاران محصول طبیعی به دست آمده از منابع زیستی حفظ شده توسط موسسه ملی سرطان شناسایی کردند.

«کورین رامسار» یکی از اعضای تحقیقاتی این گروه می گوید: پروتئین های cnidarins می توانند به طور ایده آلی در وسایل پیشگیری از عفونت ایدز مانند ژل ها به کار بروند.

در حال حاضر بیماری ایدز، که سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهد ، هیچ درمانی ندارد. محققان در تلاش برای ساخت دارو و واکسن هایی برای درمان و پیشگیری از بروز این بیماری هستند.

انتهای پیام/