تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۳:۲۶
کد مطلب : 49066

کشف زندان دراکولا +تصاویر

به تازگی در عملیات بازسازی قلعه توکات در شمال ترکیه، باستان شناسان یک راه مخفی کشف کرده‌اند که می‌گویند دراکولا در آن زندانی بوده است.

 به تازگی در عملیات بازسازی قلعه توکات در شمال ترکیه، باستان شناسان یک راه مخفی که به دو برج ختم می‌شد، کشف کردند و به گفته آنها «ولاد امپالور» (دراکولا) در آن زندانی بوده است.

فارس نوشت :«برام استوکر» نویسنده ایرلندی نخستین بار در سال ۱۸۹۷ کتاب دراکولا را نوشت و این کتاب در همان سال منتشر شد؛ این کتاب، مکاتبات و صفحاتی از دفتر خاطرات شخصیت‌های داستان را روایت می‌کرد و یکی از شخصیت‌های داستان، «ولاد امپالور» یعنی دراکولا بود.

طی عملیات بازسازی و مرمت قلعه توکات در ترکیه در یک دوره ۱۰ هفته‌ای توسط باستان شناسان، تونل‌های مخفی کشف شده است که به دو برج منتهی می‌شود و این در حالی است که به گفته مورخان، ولاد در اواسط قرن پانزدهم در یکی از این برج‌ها زندانی بوده است.

به گفته «ابراهیم ستین» مسئول این پروژه، این قلعه شامل معابر مخفی زیادی است که تا کنون ناشناخته بوده‌اند؛ در واقع این قلعه در محاصره تونل‌های مخفی است و بسیار مرموز است.

وی ادامه داد: تا کنون چندین قسمت و یک حمام رومی شناسایی شده است؛ البته این قلعه راه‌های پیچ و خم‌دار و سیاه‌چال مخفی که شبیه به زندان است، دارد و در بخشی از آن ولاد زندانی بوده است.

انتهای پیام