تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۹:۵۳
کد مطلب : 124915

کشف شبکه مدلینگ جنوب شرق کشور

بزرگ ترین شبکه سازمان یافته مدلینگ و رواج فساد زیرزمینی جنوب شرق کشور که به صورت منطقه ای و کشوری فعالیت می کرد توسط سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان در زاهدان متلاشی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات سپاه سلمان که به روزنامه سیستان وبلوچستان ارسال شده آمده است: هر چند این شبکه غیرقانونی مدلینگ کاملاً به طرز ماهرانه و در پوشش های مختلف فعالیت می کرد اما از دید مردم اصیل و بصیر استان پنهان نماند و گزارشات مردمی مختلفی به این مرکز ارسال شد و بررسی این پرونده به طور ویژه در دستور کار سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان قرار گرفت.

این شبکه مدلینگ با جذب تعداد زیادی از دختران و پسران به طور غیرقانونی و زیرزمینی، آنها را اغفال کرده و در حالت های مختلف از آنها تصویربرداری داشته است و خوراک تبلیغاتی برخی از مجلات و شبکه های مجازی مدلینگ بین المللی را تهیه می کرده است که کلیه افراد این شبکه پس از هماهنگی با مقام محترم قضایی صبح ۲۴ مهر ماه دستگیرواحضار شدند و مورد ارشاد قرارگرفتند.
گردانندگان این شبکه مدلینگ، در ابتدا با وعده حقوق های هنگفت، جوانان را جذب خود می کردند اما پس از سوء استفاده از آنها، افراد جذب شده را با تهدید و ارعاب مجبور به همکاری می کردند که در نهایت ۱۱ نفر از سرشبکه های این تیم که در زاهدان مستقر بودند در عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) مرکز اطلاعات سپاه سلمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
همچنین بیش از ۵۰ نفر در این رابطه احضارشدندو مورد ارشاد قرار گرفتند و ۳ باب آتلیه زیرزمینی آنها کشف و پلمب شد.
فراهم کردن فساد و ترویج ابتذال و فحشا در جامعه به خصوص جوانان در شبکه های مجازی و آتلیه های زیر زمینی، رواج مدلینگ و عکاسی های غیر مجاز و انتشار آن در فضای مجازی در جهت کسب درآمد نامشروع و غیر اخلاقی از جمله جرائم این گروه است. همچنین تمام صفحات مجازی فعال این شبکه در فضای مجازی توسط سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه استان مسدود و از دسترس خارج شد.
روابط عمومی مرکز اطلاعات سپاه سلمان ضمن هشدار به خانواده ها تاکید کرد: برخی از افراد دستگیر شده این تیم به طور ناخواسته و از روی جهل و ناآگاهی از نوع فعالیت این گروه وارد تیم آنها شده بودند که پس از دستگیری متوجه اشتباه خود شدند.