تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۷:۴۳
کد مطلب : 75536

کشف ۲۰۰جسد زیر یک سوپرمارکت‌ +عکس

آن‌ها انتظار داشتند چند پاره استخوان باقی‌مانده از قبرستان قبلی را پیدا کنند، اما با گورهای دسته‌جمعی روبرو شدند که افراد در آن نه یک‌باره بلکه هر یک با مراقبت ویژه دفن شده‌اند.

باستان‌شناسان در کمال حیرت باقی‌مانده ۲۰۰ جسد را زیر سوپرمارکتی در مرکز شهر پاریس پیدا کردند.

حفاری زیر بنای یک سوپرمارکت در مرکز پاریس به کشف گورهای دسته‌جمعی انجامید که تصور می‌شود جسدهای داخل آن‌ها قدمتی حداقل ۵۰۰ ساله داشته باشند.
کشف ۲۰۰ جسد زیر یک سوپرمارکت‌ در پاریس

گمان می‌رود این ۲۰۰ جسد، قربانیان طاعون و یا قحطی باشند. این مکان در قرن ۱۲ تا ۱۷ میلادی قبرستان یک بیمارستان بود، اما بنابر مدارک موجود، این جسدها در قرن هجدهم به یک قبرستان بزرگتر در پاریس انتقال داده شدند.

باستان‌شناسان پیش از جلو رفتن مراحل ساخت سوپرمارکت، از صاحبان آن درخواست کردند که این منطقه را مورد بررسی قرار دهند. آن‌ها انتظار داشتند چند پاره استخوان باقی‌مانده از قبرستان قبلی را پیدا کنند، اما با گورهای دسته‌جمعی روبرو شدند که افراد در آن نه یک‌باره بلکه هر یک با مراقبت ویژه دفن شده‌اند.

به گزارش دیلی تلگراف، پژوهشگران در حال مطالعه روی DNA این استخوان‌ها هستند تا بدانند علت مرگ آن‌ها طاعون بوده یا قحطی. تاکنون هشت قبر دسته‌جمعی در این محل کشف شده که آخرین آن‌ها، باقی‌مانده جسد ۱۵۰ نفر را دربردارد.

همه این افراد در یک زمان به خاک سپرده شدند و احتمال می‌رود آن‌ها قربانی طاعونی در قرن‌های ۱۴، ۱۵ یا ۱۶ میلادی باشند.

کشف 200جسد زیر یک سوپرمارکت‌ +عکس
منبع: ایسنا