تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۷:۴۸
کد مطلب : 65670
فرمانده انتظامی آبادان خبر داد

کشف ۸ فقره سیم برق سرقتی در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان از کشف هشت فقره سرقت سیم برق و پنج فقره کیف قاپی و موبایل قاپی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف 8 فقره سیم برق سرقتی در آبادان

به گزارش عصرآبادان، حسین کهیایی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از دستگیری سه سارق و کشف هشت فقره سیم برق در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت سیم برق در اروندکنار، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران انتظامی بخش اروند آبادان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه و اقدامات فنی و اطلاعاتی، سه سارق شناسایی و تلاش برای دستگیری آن آغاز شد.

فرمانده انتظامی آبادان اضافه کرد: سرانجام ماموران با شناسایی مخفیگاه سارقان و با اخذ مجوز از مقام قضایی در یک عملیات ویژه توانستند متهمان را دستگیر کنند.

کهیایی تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی، ماهمان دستگیر شده به هشت فقره سرقت سیم برق اعتراف کردند که با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

وی از دستگیری دو کیف قاپ و کشف چهار فقره در آبادان خبر داد و گفت: به دنبال وقوع چندین فقره کیف قاپی در حوالی خیابان امیری آبادان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران کلانتری ۱۶ شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی آبادان عنوان کرد: با انجام تحقیقات اولیه از مالباختگان و شاهدان عینی، اطلاعات دقیقی از سارقان که دو نفر موتورسوار جوان بودند به دست آمد و در اختیار تمام واحدهای گشتی قرار گرفت.

کهیایی ادامه داد: سرانجام در ساعت ۲ هزار و ۴۰۰ دو شب قبل موتورسیکلت سارقان مورد شناسایی یکی از واحدهای گشتی پلیس قرار گرفت و ماموران بلافاصله درصدد متوقف کردن آنها برآمدند ولی سارقان با دیدن ماموران موتورسیکلت خود را رها کرده و پا به فرار گذاشتند.

وی افزود: در نهایت ماموران موفق شدند یکی از سارقان را دستگیر و نفر دوم که متواری شده بود را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی آبادان عنوان کرد: در تحقیقات مقدماتی از متهم دستگیر شده به چهار فقره کیف قاپی و یک فقره موبایل‌قاپی اعتراف کرد که تحقیقات در خصوص سایر جرایم ارتکابی هنوز ادامه دارد.

کهیایی در ادامه از دستگیری باند سارقان منزل و کشف هفت فقره سرقت در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت منزل و ارجاع پرونده‌ها به پلیس آگاهی آبادان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار، کارآگاهان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ماموران با تشکیل یک تیم عملیاتی ویژه، اقدام به جمع آوری اطلاعات در جهت شناسایی سارقان کردند.

فرمانده انتظامی آبادان همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه شگرد سارقان در چندین فقره کاملا شبیه هم بود، سرنخ‌هایی از چند سارق سابقه‌دار به‌دست آمد.

کهیایی گفت: با شناسایی محل اختفای متهمان، مجوز قضایی برای دستگیری آنان اخذ و در یک عملیات غافلگیرانه هر سه سارق دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از دلالت به مقر پلیس آگاهی و روبه‌رو شدن با مدارک و ادله پلیس، چاره‌ای جز اعتراف ندیدند و به هفت فقره سرقت منزل اعتراف کردند که در این رابطه پرونده‌ای تشکیل و جهت صدور حکم تحویل مقام قضایی مرتبط شد.

منبع: فارس