تاریخ انتشار خبر: ۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۶:۰۴
کد مطلب : 82301
رئیس مجلس شورای اسلامی:

کشورهای استعمارگر، شناختی از دین اسلام ندارند/ریشه اصلی اقدامات تکفیری ها نفهمی نسبت به اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جریان تروریستی و تکفیری به جان ملت اسلام افتاده است و در عراق، سوریه، افغانستان و یمن خونریزی می‌کنند که شاید قسمتی از آن به علت وجود شیطنت‌های کشورهای استعماری باشد، اما ریشه اصلی آن در نفهمی نسبت به اسلام است.

به گزارش  عصر آبادان به نقل از شاخه طوبی، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه بزرگداشت ۱۰هزار شهید شهرستان شاهرود، با بیان اینکه تاریخچه شهر شاهرود متکی بر علما و بزرگان دین بوده است، گفت:  داشتن بیش از یک‌هزار شهید از این شهر بود نشانه وضعیت فرهنگی شاهرود است.

لاریجانی آیین های بزرگداشت شهدا را یکی از کارهای نیکو در جامعه عنوان کرد و افزود: افرادی که برای انقلاب و اسلام جانفشانی کردند، نیازمند این مراسم‌ها نیستند، بلکه ما به جهت تشخیص راه صحیح و دستیابی به عزت و عظمت به آن نیازمند هستیم.

وی تصریح کرد: گاهی شلوغی و فضای غبارآلودی سبب می شود مسیر را گم کنیم که این جلسات بیداری ،تَنَبُه ایجاد می کند و قلوب ما نورانی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیامی از شهدا به مردم، گفت: شاخص انقلاب ولایت فقیه بود که شهدا در وصیت‌نامه خود همواره توصیه به پیروی از ولایت ‌فقیه که ستون انقلاب است، داشتند.

وی با توجه به اینکه عزت و بزرگی انقلاب اسلامی در پناه پیروی از ولایت فقیه بود، افزود: اگر می‌خواهیم راه شهدا را برویم، باید پاسدار راه انقلاب و پیرو ولایت فقیه باشیم.

وی با بیان اینکه  رهبری مسائل کلی کشور را با وجود سلایق مختلف در دولت‌ها هدایت کرده است، گفت: در مسئله هسته‌ای طی دوره‌های مختلف فرازونشیب‌هایی داشتیم، که  هدایت‌های رهبری در مسائل مهم فنی باعث شد که اکنون صاحب این تکنولوژی مهم شده ایم.

ایران هیچ‌وقت به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هیچ‌وقت به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است، گفت: کشورهای غربی ادعای فریبکاری از سوی ایران را داشته‌اند، در حالی که آنها خودشان کارشکنی می‌کنند.

وی افزود: آنها زمانی می‌خواستند جلوی ایران را در تولید اورانیوم بگیرند که حتی به تعداد انگشتان دست سانتریفیوژ نداشته باشیم که اگر استقامت نمی‌کردیم اکنون به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست نمی‌یافتیم.

 لاریجانی با بیان اینکه روند مذاکرات ساده نیست و نیاز به دقت دارد، گفت: نباید برای ایران مشکل ایجاد کنند و تردید نکنند مذاکرات هسته‌ای امروز نشانه قدرت کشور ما است.

کشورهای استعمارگر، شناختی از دین اسلام ندارند

رئیس قوه مقننه  با بیان اینکه دغدغه شهدا، اسلام و وصیت‌نامه آنها نشان از نگرانی آنها برای ادامه راه اسلام و معرفت نسبت به این راه بود، اظهار کرد: کشورهایی که در برابر استعمارگران سرافکنده هستند و سلاحشان علیه امت اسلامی به کار می‌رود، شناختی از این دین ندارند.

وی در ادامه به یکی از معضلات منطقه اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی کشورها عناوین اسلامی دارند، اما خود را علیه کشورهای اسلامی قرار داده و منابع خود را صرف تهیه سلاح برای جنگ‌افروزی در منطقه می‌کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه امروز جریان تروریستی و تکفیری به جان ملت مسلمان افتاده است، گفت: این جریان تکفیری و تروریستی که باعث تفرقه و اختلاف و خون ریزی در عراق و سوریه افغانستان و یمن شده پشت همه اینها سرویس ها و شیطنت کشورهای بزرگ و ریشه در نفهمیدن اسلام دارد آنها اسلام را نفهمیدند و بخشی را گرفته اند و بخشی را رها کرده اند و این نقص بزرگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور یمن دارای عقبه تاریخی بلندی در میان سنی‌ها و زیدی‌های این کشور دارد، اظهار کرد: یمنی ها می‌خواهند سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند و تاکنون تعرضی به عربستان نداشته‌اند، با این حال سعودی‌ها مدعی هستند که یمن امنیت آنها را برهم زده است.

 وی با اشاره به اینکه آل سعودی معتقد است‌ ایران در مسئله یمن دخالت می‌کند، خاطرنشان کرد: ایران تنها از ملت‌هایی که مظلوم هستند، حمایت می‌کند و تاکنون به آنها سلاحی نداده‌ است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه شهدا همواره باعث بصیرت‌افزایی در ملت ایران هستند، گفت: این بصیرت مانع بحران‌آفرینی در داخل ایران شده است.

انتهای پیام/ص

کلید واژه