تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۵:۴۳
کد مطلب : 81236
فرمانده انتظامي شهرستان سرخس گفت:

کلاهبرداری میلیاردی یک زن از ۲۵۰ نفر

فردی که با ایجاد صندوق خانگی و جذب ۲۵۰ عضو از استان های خراسان رضوی، گلستان و سیستان و بلوچستان اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد ریالی کرده بود دستگیر شد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان سرخس با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر کلاهبرداری با ترفند تأسیس صندوق خانگی توسط زنی میانسال در یکی از مناطق شهر سرخس پلیس موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

 

مأموران با دعوت از چند نفر از شکات پرونده و بررسی اظهارات آن ها متوجه شدند سال گذشته زنی صندوق خانگی برای دریافت وام راه اندازی کرده است. فرد کلاهبردار با سوء استفاده از تحصیلاتش با تبلیغات گسترده نظیر اعطای وام و تسهیلات ویژه همچون اعزام به سفرهای زیارتی افراد زیادی را جذب صندوق خود کرده است.

 

سرهنگ «محسن باقرزاده» افزود: مأموران پلیس آگاهی با شناسایی هویت کلاهبردار و شناسایی محل اختفایش او را دستگیر کردند. متهم در بازجویی به جرم خود اعتراف کرد که در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که در این صندوق ۲۵۰ نفر از شهرهای سرخس، مشهد، استان گلستان و سیستان و بلوچستان جذب شده اند که تاکنون ۸۷ نفر از آنان علیه وی شکایت کرده اند.

 

سرهنگ باقرزاده با اشاره به این که در این رابطه یک میلیارد ریال کلاهبرداری شده تصریح کرد: در ادامه بازجویی ها مشخص شد فرد کلاهبردار با مبالغ اخذ شده اقدام به خرید ملک در شهر سرخس کرده است. فرمانده انتظامی شهرستان سرخس تصریح کرد: تمامی اموال متهم توقیف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.