تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۵:۳۸
کد مطلب : 66064
صالحی خبر داد:

کلنگ‌زنی ۲ نیروگاه هسته‌ای در سال آینده

رئیس سازمان انرژی اتمی از توسعه فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی خبر داد و گفت: قراردادهایی با روسیه بستیم و امسال در حال مطالعه دو نیروگاه هسته‌ای هستیم و با اتمام مطالعات سال آینده عملیات اجرایی احداث این نیروگاه‌ها را آغاز می‌کنیم.

علی اکبر صالحی لحظاتی پیش در حاشیه مراسم یادبود شهید رضا قشقایی (شهید خودکفایی علمی) که با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و عاشقان راه ایثار و شهادت در مسجد شیخ صدوق (ره) شهرری برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت رسول مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: سازمان انرژی اتمی با توان تمام در راستای منویات رهبر معظم انقلاب گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: براساس قراردادهایی که با روسیه بسته شده است در حال حاضر در حال مطالعه احداث دو نیروگاه هسته‌ای هستیم و پس از اتمام مطالعات آن سال آینده به لطف خدا عملیات اجرایی احداث این نیروگاه‌ها را آغار می‌کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: توطئه‌هایی که دشمن از ابتدای انقلاب به کار برده است برای اینکه انقلاب ما را با شکست مواجه کند، اما هر بار اقدامی انجام دادند این اقدامشان با بن‌بست روبرو شد.

صالحی تصریح کرد: سال پیش که موضوع هسته‌ای ایران مطرح شد ما به اعتبار اینکه آن‌ها گفتند اگر تعلیق کنید موضوع هسته‌ای ایران حل خواهد شد ۲٫۵ سال بحث هسته‌ای را تعلیق کردیم و آن‌ها بر سر حرف خودشان نماندند.

وی عنوان کرد: پس از این مدت رهبر معظم انقلاب فرمودند که برگردید، چراکه آن‌ها خلف کردند شما برگردید و فعالیت‌های خود را آغاز کنید.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: آن موقع چند سانتریفیوژ بیشتر نداشتیم، اما الان ۲۰ هزار سانتریفیوژ داریم.

صالحی در پایان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در فناوری هسته‌ای توانست آن ۲٫۵ سال که فعالیت هسته‌ای را تعلیق کرده بود به زیبایی جبران کند.

منبع: فارس