تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۲:۳۳
کد مطلب : 64537

کلک نفت مسجدسلیمان را قرار است بکنند؟/فرصت سه ماهه به نفتی ها برای ماندن در لیگ!

باید دید این تیم که طرفداران زیادی هم در استان دارد چه سرانجامی خواهد داشت آیا مسئولین کشور و استان به دادش خواهند رسید؟ یا نفت باید بسوزد و بسازد!

  به گزارش رهیاب نیوز تیم نفت مسجدسلیمان که امسال اولین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند در نیم فصل در بین ۱۶ تیم به رتبه ۱۵ اکتفا کرد و از ۱۷ امتیاز توانست فقط ۱۴ امتیاز دشت کند

این تیم که این روزها در بندر عباس اردو زده است و خود را برای نیم فصل دوم آماده می کند دیروز از رسانه ها خبری شوکه کننده شنید تا اردوی بندرعباس خاطره انگیزی را تجریه کنند خبر این بود که مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران از احتمال کنار گذاشته‌شدن تیم فوتبال نفت از لیگ برتر خبر داد.

وی در ادامه افزود: در فصل جاری و پس از بررسی شرایط تیم‌ها، دو باشگاه پدیده مشهد و نفت مسجد سلیمان به خاطر مشکلاتی که داشتند، هنوز مجوز حرفه‌‎ای دریافت نکرده‌اند.

رئیس سازمان لیگ برتر اضافه کرد: به همین دلیل فرصت ۳ ماهه‌ای به این دو باشگاه داده شده تا مشکلات موجود را برای دریافت مجوز حرفه‌‎ای برطرف کنند تا از لیگ کنار گذاشته نشوند.

غلامرضا بهروان عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ با اشاره به صحبت‌های مهدی تاج خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت و سخت‌گیری‌هایی که وجود دارد، اگر باشگاهی نتواند مجوز حرفه‌ای بگیرد اجازه حضور در مسابقات آسیایی به عنوان نماینده ایران را ندارد. این مسئله هم که عنوان شده این دو باشگاه تا چند ماه آینده فرصت دارند به معنای این نیست که تا پایان سال باید نواقص را برطرف کنند، بلکه باشگاه‌ها تا خردادماه سال ۹۴ فرصت اصلاح نواقص را دارند.

اما سهیل مهدی مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ که صبح امروز در نشست خبری گفت:با توجه به اینکه برای سال آینده بحث صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های لیگ دسته یک را هم داریم بازه زمانی دریافت و بررسی مدارک را وسیع‌تر کردیم و تا ۳ ماه دیگر یعنی فروردین‌ماه سال ۹۴ این کار انجام خواهد شد. بنابراین بحث کنار گذاشتن این دو تیم که البته بسیار هم جدی است، برای فصل آینده خواهد بود نه این فصل.

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ یادآور شد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مشکل این ۲ باشگاه حل شود و آنها هم باید همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند. چنانچه هر کدام از این باشگاه‌ها به لیگ دسته یک سقوط کنند آن وقت مدارک آنها را برای صدور مجوز حرفه‌ای در سطح تیم لیگ دسته اولی بررسی می‌کنیم.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران درباره اینکه قرار است وزارت نفت اداره این تیم را برعهده بگیرد، گفت: هنوز چیزی قطعی نشده اما مشکل این باشگاه قطعا برطرف خواهد شد.

باید دید این تیم که طرفداران زیادی هم در استان دارد چه سرانجامی خواهد داشت آیا مسئولین کشور و استان به دادش خواهند رسید؟ یا نفت باید بسوزد و بسازد!