تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۲:۰۶
کد مطلب : 81838
گزارش/

کلی ذوق کردیم آبادن و خرمشهر منطقه آزاد شدن اما چه سود؟!

دیدن این خبر بهانه را جور کرد تا به عنوان یک خوزستانی خواستیم به برادرانمان در این مناطق بگوییم دلتان را صابون نزنید چرا که ما هم از منطقه آزاد شدن خرمشهر و آبادان کلی ذوق کردیم اما چه سود؟!

معاون شورای عالی مناطق آزاد از بررسی طرح “اضافه شدن شش منطقه بانه – مریوان، مهران، اینچه‌برون، زابل، اردبیل و جاسک” در شورای عالی مناطق آزاد، دولت و مجلس خبر داد.

دیدن این خبر بهانه را جور کرد تا به عنوان یک خوزستانی به برادرانمان در این مناطق بگوییم دلتان را صابون نزنید چرا که ما هم از منطقه آزاد شدن خرمشهر و آبادان کلی ذوق کردیم اما چه سود؟!
جالب خواهد بود اگر نگاهی به نظرات نمایندگان شهرستان های آبادان و خرمشهر پیرامون منطقه آزاد اروندبیاندازیم.
منطقه آزاد دنبال تصاحب زمین‌های مردم است

محمد جواد سعدون‌زاده، نماینده مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری این شهرستان در آبان ۹۳ در خصوص منطقه آزاد شدن آبادا اظهار داشت:امروز منطقه آزاد اروند به شکل یک بنگاه املاک در آمده است و دنبال تصاحب زمین‌هایی است که متعلق به مردم ما است.
سعدون‌زاده تاکید کرد: نباید منطقه آزاد اروند این منطقه را صرف مباحث دلالی و ساخت و سازهای غیر ضروری کند.
وی گفت:طرح‌ها، مصوبات و بحث‌های نظری اگر قانونی و عملی نشود هیچ ارزشی ندارد.
برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست
سید حسین دهدشتی نماینده دیگر آبادان هم در خصوص منطقه آزاد گفت:متأسفانه برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست.
نماینده مردم آبادان در مجلس عنوان کرد: مدیریت دوگانه منطقه آزاد اروند و مجموعه شهری سبب دغدغه مدیران دستگاه‌های اجرایی شده است، بنابراین باید مسئولان منطقه آزاد اروند به دور از حواشی به انجام کارها و مسئولیت‌های اصلی خود بپردازند تا بتوانیم از این فرصت ایجاد شده به نحو مطلوبی بهره ببریم.
تنها حاصل منطقه آزاد اروند محفل سیاسی انتخاباتی شده است
انصاری نماینده دیگر مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری در ترکیب هیات مدیره منطقه آزاد اروند شد و گفت: اروند محفل سیاسی انتخاباتی شده و امور جاری و سیاست گذاری ها غیرمنصفانه صورت می گیرد.
انصاری تاکید کرد:چرا باید اصناف آبادان به خاطر واگذاری اختیارات وزیر در منطقه آزاد اروند تحت فشارهای سیاسی و انتخاباتی قرار گیرند.
وی ادامه داد:برخی در منطقه به دلیل شرکت در انتخابات آینده مجلس اعمال نفوذ می کندد که در گذشته هم به آن تذکر داده ایم اما گوش شنوایی برای آن نیست.
انصاری با یادآوری انعقاد برخی قراردادها در منطقه آزاد اروند اظهار داشت: خرید زمین ها توسط برخی افراد مشکوک و منسوب به مسوولان مورد بررسی قرار گیرد که این مسوولیت بر عهده سازمان بازرسی کل کشور است.
منطقه آزاد عمال گران شدن سرسام آور املاک مسکونی و تجاری بوده است
شاید منطقه آزاد به آبادانی ها نساخته است اما سامری نماینده خرمشهر هم دل خوشی از منطقه آزاد ندارد او در این رابطه می گوید:سازمان منطقه آزاد اروند راه اصلی خود را گم کرده است.
وی افزود: واقعیت این است که وجود این سازمان هیچ تغییری در کیفیت زندگی، فرهنگ و رفاه مردم این دو شهر ایجاد نکرده و تنها حاصل وجود این سازمان، گران شدن سرسام آور املاک مسکونی و تجاری بوده که کار را به جایی رسانده که هم اکنون جوانان این دو شهر برای آغاز زندگی مشترک خود با مشکلی به نام تامین مسکن مواجه هستند زیرا نرخ خرید، اجاره و رهن املاک در این منطقه به شدت افزایش یافته و حتی در مواردی از شهر اهواز به عنوان یک شهری صنعتی و مرکز استان خوزستان نیز فراتر رفته است.
سامری گفت:متاسفانه منطقه آزاد اروند هم اکنون به ستاد انتخاباتی برخی نامزدهای مجلس آینده مبدل شده است که انتظار داریم نهادهای مسئول در این قضیه ورود کنند.
اینها نمونه ای از اظهارات نمایندگان مردم در خصوص منطقه آزاد بود اینها را گفتیم تا بدانید ما از منطقه آزاد خیری ندیدیم که شما ببینید البته شاید این مشکلات فقط مال ما خوزستانی ها باشد خدا را چه دیدید؟
  1. امیر می‌گه:

    امروزمتاسفانه سازمان … ستادتبلیغاتی آقایانی همچون . . . (نماینده اسبق آبادان وقائم مقام فعلی این سازمان)شده است که می طلبدمردم شریف آبادان اینبار درانتخاب نمایندگان خوددرمجلس شورای اسلامی دقت فراوانی داشته باشند و اسیر تبلیغات وسخنان مسئولین این سازمان نشوندوباهمدلی وهمزبانی در راهیابی چهره های جدیدبه مجلس وپیشرفت آبادان ازهیچ کوششی دریغ نورزند.