تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۲:۵۳
کد مطلب : 73132

کمیسر ناوارو درگذشت +عکس

روژه هنن بازیگر مشهور فرانسوی که سال ها نقش کمیسر ناوارو را در سریالی ایفا کرده بود در سن ۸۹ سالگی در گذشت.

روژه هنن بازیگر مشهور فرانسوی که سال ها نقش کمیسر ناوارو را در سریالی ایفا کرده بود در سن ۸۹ سالگی در گذشت.

به گزارش نیونت، روژه هنن کمیسر ناوارو مشهور امروز چهارشنبه ۱۱ فوریه ( ۲۲ بهمن) در سن ۸۹ سالگی در بیمارستان ژرژ پمپیدو شهر پاریس به دلیل اختلال تنفسی درگذشت. او از چند روز پیش در این بیمارستان بستری بود.

روژه هنن مدت ۲۰ سال نقش کمیسر ناوارو را در یک سریال تلویزیونی محبوب ایفا کرده بود. این سریال چندین سال از تلویزیون ایران نیز پخش می شد و طرفداران زیادی داشت.

علاوه براین، هنن با کارگردان های بزرگ سینمای فرانسه از جمله کلود شابرول، پیر سوئندورفه و ژول دسن همکاری کرده بود.

روژه هنن با نام اصلی روژه لوی در ۲۰ اکتبر سال ۱۹۲۵ در الجزیره متولد شده بود. او در سال ۱۹۵۹ با کریستین گوز-رنال تولیدکننده سینما و تلویزیون ازدواج کرد. همسر وی خواهر دانیل میتران رئیس جمهور سوسیالیست فقید فرانسه بوده و هنن درواقع باجناق رئیس جمهور بود.

همس هنن در سال ۲۰۰۲ درگذشت. از نخستین قسمت سریال ناوارو که در اکتبر سال ۱۹۸۹ پخش شد میلیون ها بیننده ماجراهای این کمیسر پلیس فساد ناپذیر را دنبال می کردند.

روژه نام خانوادگی مادرش را به جای نام اصلی خود برای فعالیت های هنری انتخاب کرده بود. روژه هنن برای بازی در سریال ناوارو در سال ۱۹۹۰ برنده جایزه ۷ طلای بهترین بازیگر شده بود.

او در اول نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی در سن ۸۳ سالگی از فعالیت های هنری دست کشید و از آن زمان، به دلیل بیماری، فعالیت جدی اجتماعی نداشت.

منبع: جام جم