تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۶:۲۹
کد مطلب : 23283

کناره گیری کابینه دولت قزاقستان

رئیس جمهوری قزاقستان پس از اعلام استعفای کابینه دولت، «کریم ماسیم‌اف» را به سمت نخست‌وزیر جدید این کشور منصوب کرد.

به گزارش عصر آبادان ا، به نقل از فارس، برکناری «سریک احمداف» ۵۵ ساله از سمت نخست‌وزیری و جانشینی ماسیم‌اف از اقداماتی است که «نورسلطان نظربایف» برای کاهش تاثیر بحران اقتصادی به طور غیر منتظره‌ای انجام داد.
«تاگری‌نیوز.کز» پایگاه رسمی خبری قزاقستان در همین رابطه آورده است، نظربایف ضمن معرفی کاندید جدید کرسی نخست‌وزیری در جلسه پارلمان کشورش گفته است که ماسیم‌اف تنها نامزد مناسب برای تشکیل کابینه در شرایط کنونی است.

به گفته این منبع، رئیس جمهوری قزاقستان با اشاره به سابقه کار ماسیم‌اف در دولت تاکید کرده که وی در مدت سال‌های ۲۰۰۷-۲۰۰۹ در حل مشکلات اقتصادی، کاهش بحران و جلوگیری از افزایش بیکاری در کشور سهم چشمگیری داشت.

بنا به این گزارش، نظربایف همزمان ابراز اطمینان کرد که اکنون برای ترمیم کابینه دولت شخصی به مانند ماسیم‌اف لازم است.

رهبر قزاقستان همچنین با اشاره به تعمیق بی‌ثباتی در اقتصاد جهانی تاکید کرد که همه این اقدامات جدید در اجرای سیاست‌های اقتصادی در سطح ملی و در جهت کار با سرمایه‌گذاران بین‌المللی‌ به نوعی لازم و ضروری است.

نظربایف همچنین گفت: سه ماه اول سال ۲۰۱۴ به پایان رسیده اما متاسفانه، دولت هنوز هم چشم‌انداز خاص در مورد کاهش مشکلات اقتصادی نداشته که چنین وضعیتی باعث نگرانی است.

رئیس جمهوری قزاقستان افزود: اگر اقدامات موثری تهیه و به اجرا نرسد، بحران مالی و اقتصادی جهان ممکن است برای این کشور نیز مشکلاتی ایجاد کند.

کریم ماسیم‌اف که ۵۹ سال دارد در گذشته طی سال‌های ۲۰۰۷-۲۰۱۲ سمت نخست‌وزیری قزاقستان را بر عهده داشت.

وی پس از استعفا به مقام رئیس دفتر ریاست جمهوری قزاقستان منصوب شد و از اول سال ۲۰۱۴ سرپرست وزیر دولت در امور خارجه نیز بود.

انتهای پیام