تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۸:۲۷
کد مطلب : 71701

کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره

مجموعه: اخبار تکنولوژی

تلفن همراه,حلقه Nod,اختراعات جدید

کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره
مجموعه ای از فناوری های نوظهور در راه بازار است که به راحتی و با اشاره تنها چند انگشت کار می کنند. در سال ۲۰۱۰ شرکت مایکروسافت فناوری کنترل اشاره ای را با ارایه Kinect به کاربردی همه گیر تبدیل کرد. تنها در ۶۰ روز اول فروش بالغ بر ۱۳۳ هزار دستگاه از آن به طور روزانه به فروش رسید که در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان یک رکورد فروش به ثبت رسید.

 

سه سال بعد شرکت Leap Motion قابلیت های مشابه این فناوری جدید را به دنیای رایانه های شخصی آورد. اما هر دوی این دستگاهها به حسگرهای ایستایی نیاز دارند تا حرکات ایما و اشاره کاربر را درک کنند. به همین دلیل کاربر با محدودیتهایی در استفاده از آنها روبروست به طوریکه نباید چندان از آن فاصله گرفته و دامنه حرکاتش نیز نباید خیلی گسترده باشد.

اکنون طیف جدیدی از دستگاههای مشابه ارایه شده است که به حسگرهای فراصوت و الکترومایگرافی (EMG) مجهز هستند که به کاربر این اجازه را می دهند تا از فرآیند تعامل بدون نیاز به لمس با سیستم در هرجایی استفاده کند.
حلقه Nod نمونه بارزی از این نوآوری است که درون آن حسگرهای مخصوصی شامل شتاب سنج و ژیروسکوپ تعبیه شده است. با استفاده از این حسگرها کنترل بسیار دقیق (در سطح پیکسلی) بر روی هر سطحی امکان پذیر است. این بدان معناست که تلفن های همراه، تبلت ها، لپ تاپ ها و حتی تلوزیون ها را می توان با موج ناشی از حرکات انگشت کنترل نمود و حتی برای ارایه فرمان های پیچیده تر از دو یا سه انگشت بهره برد.
این فناوری جدید با قیمت ۱۴۹ دلار وارد بازار شده است.
منبع : mehrnews.com