تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۷:۰۳
کد مطلب : 20535
مدیرکل ارشاد اسلامی خوزستان در گفت و گو با عصر آبادان/

کنسرت های اخیر در آبادان ارتباطی با ما نداشت / در برنامه های ارشاد اسلامی ، اختلاط زن و مرد ممنوع است

حجت الاسلام سپهر گفت: قبلاً هم گفتم که اجرای لغو شده مربوط به حوزه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نبوده است. ما نه در اجرا و نه در لغو آن نقشی نداشتیم

 حجت الاسلام سپهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پاسخ به سوال عصر آبادان که آیا مواضع اخیر شما در خصوص کنسرت ها در تقابل با جریان مذهبی آبادان نبود ،  اظهارداشت:  در رابطه با اجرای کنسرت های موسیقی لغو شده در آبادان قبلاً هم گفتم که اجرای لغو شده مربوط به حوزه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نبوده است. ما نه در اجرا و نه در لغو آن نقشی نداشتیم .

IMAGE635050817135786638

وی در پاسخ به این سوال که منظور شما در مواضع اخیرتان کنسرت های آبادان نبود ، افزود: اصلاً آنها مستقلا مجوز گرفته اند . مناطق آزاد از لحاظ مسایل فرهنگی مستقل هستند  و این مجوز را از مرکز موسسیقی ایران اخذ کردند.

سپهر گفت: البته منطقه آزاد نیز باید شرایط موجود شهرستان را از ناحیه ی امام جمعه ،فرماندار و شورای تامین ببینند و بعد فعالیت فرهنگی تعریف کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطر نشان کرد: ما برای فعالیت های فرهنگی قالبی را آماده و به شهرستان ها اعلام کردیم. مناسبت های دینی ،وفیات اهل بیت(ع) ، پیشامدهای تلخ وشیرین انقلاب اسلامی و فضاهایی که در آن برنامه اجرا می شود مانند ممنوعیت اختلاط زن و مرد ، رعایت شئونات اسلامی در این قالب پیش بینی شده و چنانچه این شرایط از سوی مسئولان شهرستان تشخیص داده شود ، آن برنامه با تعامل دستگاه های مختلف شهرستانی برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال عصر آبادان که آیا نگرانی شما در مراسم امشب نتیجه تلاش عده ای برای تقابل میان شما و مذهبیون آبادان نبود ، گفت : من نگران نبودم. من از اینکه فعالیت های مثبت حوزه دینی را نادیده می گیرند ناراحت می شوم.از اینکه این همه جشنواره های متعدد دینی ، کنگره های شعر دینی ، اسلامی و مقاومتی ، ملی و اجتماعی و برگزاری نمایشگاه های متعدد کتاب، توسعه ی کانون های فرهنگی ودایر شدن این همه موسسات قرآنی را نمی بییند، نگران می شوم. من می گویم فضای پر و خالی لیوان را با هم ببینند.

سپهر یادآور شد : مصلحت اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان ها با امام جمعه و فرماندار آن شهرستان است. این عزیزان هر مصلحتی دیدند مجموعه ی فرهنگ وارشاد اسلامی برای اجرا در خدمت شان خواهد بود.

مدیر کل ارشاد استان افزود: از اینکه جوانان مذهبی شرایط را کاملا می بینند و مانند دفاع مقدس در حوزه مسایل فرهنگی با امامت انقلاب همراهی دارند. از این تعصبی که بچه های مذهبی دارند و فعالیت های دینی و نگرانی های مقام معظم رهبری را دنبال می کنند تشکر می کنم.

گفتنی است حجت الاسلام سپهر شب گذشته برای بازدید از وضعیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد آبادان به این شهر سفر کرده بود.