تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۳:۲۱
کد مطلب : 64825
یادداشت: جواد نوروزی /

کنسرت ها تا چه اندازه به نشاط اجتماعی کمک می کنند ؟ / فضای آبادان نیازمند جشن های سالم و فاخر

عصر آبادان: معاونت فرهنگی و روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند با برگزاری جشن های به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت ، سبکی سالم و در عین حال فاخر از جشن طراحی کرده اند که به تحقیق می توان گفت بیش از هر برنامه ی مشابهی در سطح شهر به ایجاد نشاط اجتماعی کمک می کند.

به گزارش عصر آبادان : مناسبت های ملی و مذهبی فرصتی است تا سازمان ها و ارگان های مختلف ، با اجرای برنامه های شادی بخش ، ضمن گرامیداشت ایام مذکور ،در کنار فعالیت های خودجوش مردمی به ارتقای سطح نشاط اجتماعی کمک کنند.

در این بین هر کدام از دستگاه های فرهنگی وظیفه خاص خود را دارد و بنا به توان ، سرمایه و انگیزه های مختلف می توانند به اجرای برنامه در این حوزه بپردازند.

به نظر می رسد آنچه امروز بیش از گذشته باید مورد اهتمام و جدیت قرار گیرد نحوه اجرای برنامه های مفرح و شادی بخش است.اینکه از چه هنرهایی با چه شرایطی برای سرگرمی و تفریح مردم استفاده کنیم که متناسب با فرهنگ و آئین های این مرز و بوم باشد، موضوع فوق العاده مهمی به شمار می رود.

واضح است که برنامه های با مضامین غیراخلاقی نه تنها به ترویج نشاط فردی و اجتماعی کمکی نمی کند بلکه زمینه های انحراف فکری و اخلاقی و در نتیجه ناآرامی را به وجود می آورد که افزایش بزهکاری ، خشونت و رنگ باختن فضیلت های انسانی از عواقب خطرناک آن است.

لذا آن دسته از مدیرانی که به اجرای برنامه های با محتوای نامطلوب اخلاقی کمک می کنند باید بدانند که به بهانه بالابردن نشاط اجتماعی ، عملاً  به تحقق جامعه ای بدون امنیت یاری می رسانند.جامعه ای که اروپا و امریکا امروز شبیه آن را ساخته اند اما از کنترل و اداره اش عاجزند.

متاسفانه “کنسرت” های این روزهای ما که در زمان ها و مکان های مختلف در سطح کشور در حال اجرا هستند از جمله ی برنامه هایی است که شأنیت انسانی و اخلاقی مردم ما را مورد تعرض قرار می دهد.

آنچه امروز دغدغه مسئولان فرهنگی این شهر به شمار می رود جلوگیری از نفوذ جریان استعماری است که این بار در پوستین موسیقی و آواز  با هدف غلبه بر افکار و رفتار مردم این سرزمین ، سعی در بی بند و باری جوانان ایرانی – آبادانی دارد و مقاومت مومنین و نخبگان فرهنگی در برابر اجرای این برنامه ساختارشکن در همین راستا تعریف می شود.

خوشبختانه خبرهای خوبی از سازمان حاکم بر آبادان و خرمشهر شنیده و دیده می شود که امیدواری به اصلاح برخی روش ها را صدچندان کرده است.

معاونت فرهنگی و روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند با برگزاری جشن های به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص)  و هفته وحدت ، سبکی سالم و در عین حال فاخر از جشن طراحی کرده اند که به تحقیق می توان گفت بیش از هر برنامه ی مشابهی در سطح شهر  به ایجاد نشاط اجتماعی کمک می کند.

دعوت از هنرمندان مطرح کشور ، استفاده از توانایی های مختلف هنری و فرهنگی بصورت توأمان در جشن ها آن هم بدون تحمیل هزینه بر مردم ،  به ذائقه و خواست عموم نزدیک تر است تا اجرای کنسرت هایی که تنها سودش این است صرفاً جیب چند نفر ، از پول های مردم پر می شود.

خوب است دیگر ارگان ها با در نظر گرفتن این الگوی مناسب ، به اتخاذ این روش که پرده ای از سبک زندگی اسلامی است همت گمارند.

 

 1. همشهری می‌گه:

  خوشم میادهمه آقایون دلوابس باخونواده اومده بودن.بسه باباشورشودرآوردید.خوشم اومدصورتتون به خاک مالیده شد.ازاین به بعدهم همینه که هست.

 2. ناشناس می‌گه:

  سلام
  منطقه ازاد دنگ پرداخت کرده الان خوب شده
  واقعابرای شمامتاسفم دست برداریدجشن منطقه ازاددیدی چکارکرد
  وای برشماکه برای……
  خدایاعاقبتمون بخیر کن

 3. عارف می‌گه:

  اقا شما به خود کنسرت مخالفید یا برگزار کننده؟ اگه آقای .. . پور برگزار کننده باشه مشکلی نیست؟ حله؟ دیگه حناتون رنگی نداره؟

 4. علی می‌گه:

  مرتجعین بخدا برای ی کنسرت خودتونو کشتین احسن بر فرماندار مومن

 5. بی نام و نشان می‌گه:

  هر گناهی بشه توی کنسرت مسئولش آقای شهبازیه

 6. گمنام می‌گه:

  آقای فرماندار لطفا تعطیل کن این کنسرت لعنتی رو

 7. زاده محمود می‌گه:

  واقعن دیشب که نشون می داد خانوادگی از جشن منطقه آزاد لذت بردیم و فرداشب میخوایم بریم. اینو میگن نشاط اجتماعی آقای فرماندار نه کنسرت چند صد هزارتومنی

 8. شهروند می‌گه:

  “متاسفانه “کنسرت” های این روزهای ما که در زمان ها و مکان های مختلف در سطح کشور در حال اجرا هستند از جمله ی برنامه هایی است که شأنیت انسانی و اخلاقی مردم ما را مورد تعرض قرار می دهد.”…این نظر شخصی شماست آقای نوروزی! و البته محترم. ولی فقط برای خودتان اعتبار دارد و اجازه و صلاحیت صدور حکمی عمومی در این خصوص ندارید.