تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۴:۴۵
کد مطلب : 99250
گفتگوی تفصیلی رهیاب با امام جمعه آبادان

کنگره و دولتمردان آمریکا نماد استکبار هستند/پیش داوری و تبریک در مورد توافق زود است/برخی می خواهند از توافق هسته ای استفاده انتخاباتی کنند

حجت الاسلام ابراهیمی پور اظهار داشت:اگر بناست روزی ما در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم و آمریکا هم از این خوی استکباری خود دست برندارد ما در حقیقت از آرمان های دینی دست کشیده ایم.

حجت الاسلام ابراهیمی پور، امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب در خصوص فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه سیاست ما با آمریکا هیچ تغییری نمیکند اظهار داشت:مکتب شیعه یک مکتب آرمانی و الهی است مبنای فکری این مکت اینگونه است که هرجا مظلومی وجود دارد در کنار اوست و در مقابل ظالم می ایستد.
وی ادامه داد:اگر بناست روزی ما در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم و آمریکا هم از این خوی استکباری خود دست برندارد ما در حقیقت از آرمان های دینی دست کشیده ایم.
امام جمعه آبادان تصریح کرد:مقام معظم رهبری به عنوان جانشین ولی عصر(عج) و به عنوان ولی فقیه قطعا یک مدیریت الهی دارند.
وی اضافه کرد:ما نماد استکبار را دردولتمردان آمریکا،کنگره ی این کشور و همراهان آنها میبینیم اگر بناست قرآن و اسلام ناب را به دنیا معرفی کنیم یک بخشی اساسی از آن مبارزه با ظلم و ظالمین است.
ابراهیمی پور تاکید کرد:یکی از فروع دین تبری جستن از دشمنان است قطعا تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) دو جبهه وجود خواهد داشت ،یک جبهه مستکبرین و ظالمین هستند که به دنبال چپاول کردن منابع مستضعفین مباشند و یک جبهه مقابل ظلم و استکبار خواهد بود
وی ادامه داد:مابه عنوان پرچم دار حکومت اسلامی پشت سر حضرت آقا قطعا مسیر مبارزه با اسکتبار را را باید طی کنیم.
امام جمعه آبادان در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به حمایت ایران از مقاومت اظهار داشت:
چیزی که در توافق هسته ای به نظر میرسد وجود دارد این است که در فروش سلاح یک سری محدودیت به وجود اورده اند.
وی افزود:ما حامی مقاومت در لبنان، فلسطین ، عراق و سوریه هستیم و آمریکایی ها به دنبال این هستند تا به نحوی این ارتباط را محدود کنند و اگر این ارتباط محدود شود دشمنان به اهدفشان رسیده اند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور، تصریح کرد:غیر از کشور ایران که پشتیبانی معنوی و فکری که به این کشورها میدهد کسی از این کشورها حمایت نمیکند اینها دنبال محدود کردن این ارتباط هستند و مقام معظم رهبری جواب دندان شکنی به دشمنان دادند، هم دوستان را در منطقه خوشحال کردند و هم دشمنان را ناامید کردند.
امام جمعه آبادان با بیان اینکه باید توافق سیر قانونی خود را طی کند گفت: قبل از اینکه پیش داوری صورت بگیرد باید کارشناسان مختلف زوایای این متن را بررسی کنند کما اینکه طبق حرف هایی که بیان شده بخشی از این خطوط قرمز مورد توجه قرار نگرفته است.
وی ادامه داد:بعضی ها پیش داوری هایی کرده اند ،بعضی ها هم تبریک گفته اند در صورتی که این مسئله هنوز به نتیجه ی اصلی نرسید.
ابراهیمی پور تاکید کرد:کارشناسان و نمایندگان مجلس باید دقیقا این توافق را کارشناسی کنند اگر منطبق با قانون بود و خطوط قرمز در آن رعایت شده بود آن وقت مجلس آن را تصویب کند.
وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اجازه ی هیچگونه سوء استفاده از این متن داده نخواهد شد گفت:در داخل و خارج یک عده دنبال تحلیل های خاص خود هستند ،یکی از نکاتی که وجود دارد بعضی ها در خارج از کشور دارند نقش پلیس بد را بازی میکنند و به نظر میرسد که این ها فهمیده اند این فرمایش امام را که “هر وقت دیدید دشمنان شما ناراضی بودند ،بدانید که کار شما خوب بود است”اینها دارند نقش بازی میکنند که ملت ایران را به اشتباه بیندازند.
وی ادامه داد:این مذاکرات چکیده تلاش های ۱۰ سال است و محصول مجاهدت های شهدای هسته ای است یک عده می خواهند با این توافق، دولت های قبل را زیر سئوال ببرند  یک عده هم به دنبال این هستند که با زیر سئوال بردن این مذاکرات این دولت را زیر سئوال ببرند و با این قصه میخواهند اختلافی در جامعه به وجود بیاورند
امام جمعه ابادان تاکید کرد:چون در آستانه انتخابات هستیم کسانی دنبال این هستند که سوء استفاده ای کنند و متاسفانه عده ای از نخبگان به دو کروه کمک میکنند تا در جامعه تشنج ایجاد کنند.
وی در پایان گفت:اگر دولتی کاری انجام داده است  به پشتیبانی حضرت آقا و همیاری و همراهی مردم بوده است لذا کسی حق ندارد این مذاکرات را مصادره به فرد یا گروه خاصی کند .