تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۳:۵۷
کد مطلب : 88701
نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛

کهکشانی‌ها همچنان روی نوار ناکامی/ یوونتوس با حذف رئال فینالیست شد +تصاویر

تیم فوتبال رئال مادرید در بازی برگشت مقابل یوونتوس در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا برابر یوونتوس با تساوی یک بر یک متوقف شد تا در مجموع ۳ بر ۲ بازنده شود و به فینال نرسد.

به گزارش  عصر آبادان،دیدار برگشت تیم‌های رئال مادرید و یوونتوس در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۱۵ روز چهارشنبه در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد که در پایان دو تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند. این نتیجه برتری ۳ بر ۲ یوونتوس در مجموع دو بازی رفت و برگشت و فینالیست شدن این تیم را در پی داشت. بدین ترتیب رئال مادرید و کریستیانو رونالدو شانس رویارویی با بارسلونا در برلین را از دست دادند. (فیلم گلهای این دیدار را در اینجا ببینید)

نتایج کامل، جدول رده بندی و گلزنان لیگ قهرمانان اروپا

بازیکنان دو تیم با حساسیت بالایی این بازی را آغاز کردند. ضربه سر گرث بیل و موقعیتی که کریم بنزما در همان ۵ دقیقه ابتدایی هدر داد نشان از فشار اولیه رئال مادرید داشت اما یوونتوس هم تیم دست و پا بسته‌ای نبود و سعی داشت هر حمله رئال را بی پاسخ نگذارد.در دقیقه یازدهم بازی رئال مادرید صاحب یک ضربه کاشته شد که ضربه رونالدو با برخورد به دیوار دفاعی حریف به شکل خطرناکی از روی دروازه بوفون به کرنر رفت. دو دقیقه بعد یووه این حمله را پاسخ داد. شوت راه دور و زمینی ویدال دروازه رئال را به شدت تهدید کرد که کاسیاس آن را به سختی دفع کرد.

رئال مادرید حذف شد/ یوونتوس حریف بارسلونا در فینال

فشار حملات رئال مادرید با شوت سنگین و راه دور گرث بیل در دقیقه ۲۰ به اوج خود رسید که این بار هم بوفون با واکنشی دیدنی آن را دفع کرد. فشار حملات رئالی‌ها در دقیقه ۲۴ نتیجه داد. خامس رودریگز با بی احتیاطی کیه لینی داخل محوطه جریمه یوونتوس متوقف شد و داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد تا کریستیانو رونالدو آن را بر خلاف جهت حرکت بوفون درون دروازه یوونتوس جای دهد.

رئال مادرید حذف شد/ یوونتوس حریف بارسلونا در فینال

جلو کشیدن یوونتوس برای جبران گل خورده این فرصت را به رئالی‌ها داد تا در ضد حملات موقعیت‌های گلزنی بیشتری به دست آوردند. در دقیقه ۲۸ بازی رونالدو در یک ضد حمله برق آسا روی پاس بنزما می‌توانست گلزنی کند اما توپ را پاس داد تا این موقعیت عالی از دست برود. رونالدو یک بار دیگر هم در دقایق پایانی این نیمه با شوت خود خطرساز شد که حاصلی نداشت تا نیمه نخست با همان برتری یک بر صفر به سود مادریدی‌ها خاتمه یابد.

نیمه دوم با پرسینگ شدید بازیکنان رئال در تمامی نقاط زمین شروع شد اما یووه بعد از چند دقیقه خود را از این فشار خارج کرد و روی حرکت خوب بازیکنانش و شوت زمینی مارکیزیو خطرساز نشان دهد که البته این توپ درون چارچوب دروازه رئال نبود.

رئال مادرید حذف شد/ یوونتوس حریف بارسلونا در فینال

یوونتوس در دقیقه ۵۷ بازی کار را به تساوی کشاند. آلوارو موراتا بازیکن پیشین تیم رئال مادرید که به یوونتوس نقل مکان کرده بود در شلوغی محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و از فاصله‌ای نسبتا نزدیک با شوتی محکم توپ را درون دروازه رئال جای داد. جالب اینکه موراتا بعد از زدن گل شادی نکرد.

فرار مارسلو از جناح چپ و پاس با ارتفاع نسبتا کم او فرصت خوبی برای گلزنی گرث بیل فراهم آورده بود اما ضربه این بازیکن ولزی به شکل خطرناکی در دقیقه ۶۲ از کنار دروازه یوونتوس به بیرون رفت. رئالی ها با آردن چیچاریتو به میدان قصد داشتند فشار حملات خود را افزایش بدهند.

در دقیقه ۷۰ بازی یوونتوس تا آستانه گل دوم خود پیش رفت. چند حرکت خوب از بازیکنان این تیم در عمق دفاع رئال مادرید باعث شد مارکیزیو با کاسیاس تک به تک شود و در حالی که نفس‌ها در سینه هواداران رئال حبس شده بود کاسیاس به خوبی ضربه این بازیکن را دفع کرد.

رئالی‌ها این حمله یوونتوس را با سانتر کریستیانو رونالدو و ضربه سر خطرناک گرث بیل روی تیر دوم دادند که توپ این مهاجم خطرناک بیرون رفت. رئالی‌ها که با دفاع چند لایه حریف مواجه شده بودند در ادامه کار روی به توپ‌های بلند آوردند و از چپ و راست روی دروازه حریف توپ ریختند تا شاید از این راه به گل دوم دست یابند.

رئال مادرید که با استرس بازی را پی می گرفت در دقایق پایانش خوش شانس بود که ضربه دروازه اش روی ضربه پوگبا باز نشد. پس از آن بازیکنان رئال هر چه زدند به در بسته خورد تا بازی با همان تساوی یک بر یک خاتمه یابد.

رئال مادرید حذف شد/ یوونتوس حریف بارسلونا در فینال

بدین ترتیب تیم یوونتوس در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۳ بر ۲ برنده شد تا حریف بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا شود. این نتیجه باعث شد تا هواداران فوتبال شاهد نخستین ال کلاسیکو در فینال لیگ قهرمانان اروپا نباشند.

شــرح گل ها

دقیقه ‘۲۳ (کریستیانو رونالدو)(۱-۰): ستاره پرتغالی پشت ضربه پنالتی قرار گرفته و با شلیک توپ به وسط دروازه، بوفون را مغلوب کرد.

دقیقه ‘۵۷ (آلوارو موراتا)(۱-۱): روی یک رفت و برگشت در توپ ارسالی، پوگبا با ضربه سر توپ را برای موراتا کاشت تا این بازیکن در داخل محوطه پس از کنترل توپ با ضربه چکشی پای چپ توپ را به تور دروازه کاسیاس برساند.

منبع: مشرق