تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۶:۰۱
کد مطلب : 105683

کویت به دنبال خرید جنگنده سوپر هورنت+عکس

خبرگزاری رویترز در گزارشی با اشاره به عزم کویت در خرید جنگنده‌های پیشرفته اف-۱۸سوپر هورنت نوشت این جنگنده‌ها اهمیت زیادی را برای کویت با وجود تنش بین عربستان و ایران و نیز حضور در ائتلاف عربستان در یمن دارند.

 نیروی هوایی کویت در صدد خرید جنگنده «اف-۱۸ سوپر هورنت» ساخت شرکت هواپیمایی بوئینگ برای جایگزینی با جنگنده‌های قدیمی خود با وجود فرآیند تصویب طولانی این موضوع در کنگره آمریکا برآمده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «عبدالله الفوداری» فرمانده نیروی هوایی کویت در سخنانی در حاشیه برگزاری یک رویداد صنعتی در بحرین گفت: «سوپر هورنت یکی از بهترین چاره‌ها برای ما است. ما میراث‌دار جنگنده‌های اف-۱۸ را داریم و بایستی راه حلی را برای سال‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۴۰ بیابیم.»

کویت به دنبال خرید جنگنده سوپر هورنت+عکس

بر اساس این گزارش، این جنگنده‌ها اهمیت روبه افزایشی را برای کویت با وجود افزایش تنش بین عربستان سعودی و ایران بعد از حمله به سفارت عربستان در تهران دارد.

کویت، متحد عربستان سعودی بخشی از ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه یمن است و با کمک جنگنده‌های اف-۱۸ سری ای خود از ابتدا از تلاش سعودی‌ها در نبرد یمن حمایت کرده است.

فرمانده نیروی هوایی کویت با بیان این‌که یگان تحت فرماندهی او مهمترین نقش را در رفع تهدیدهای منطقه‌ای دارند، گفت: «ما باید اولویت‌ها را در نظر داشته و قابلیت‌های جدیدی به دست آوریم تا بتوانیم از پس این وضعیت (تهدیدهای بالقوه) نیز برآییم.»

منبع: فارس