تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۴۹:۵۵
کد مطلب : 45509

کیف مناسب دانش‌آموزان چه مشخصاتی دارد؟

یک فیزیوتراپ نسبت به عوارض حمل طولانی مدت کیف‌های دستی و شانه‌ای سنگین وزن هشدار داد.

 دکتر مرتضی عزیزیانکیف‌های کوله‌ای را بهترین نوع کیف برای دانش‌آموزان دانست و گفت: این کیف‌ها باید طوری انتخاب شوند که پهنای بند آنها به اندازه کف دست باشد؛ چراکه این پهنی بند سنگینی و وزن کیف را در قسمت بیشتری از شانه تقسیم می‌کند.

این فیزیوتراپ افزود: همچنین باید جنس کیف طوری باشد که قسمت پشت بدن تهویه لازم را داشته باشد و بهتر است از انتخاب کیف‌های پلاستیکی خودداری شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان به هنگام انداختن کیف‌های کوله‌ای باید بند آن را طوری تنظیم کنند که کیف روی مهره‌های پشتی قرار گیرد و شانه‌ها را به عقب بکشد.

عزیزیان وزن استاندارد کیف را متناسب با جثه دانش آموزان متفاوت دانست و اظهار کرد: بهتر است دانش آموزان وسایلی را که هر روز در مدرسه با آن سر و کار دارند را در کمد مدرسه بگذارند و تا حد امکان با کیف سبک در مسیر مدرسه و خانه تردد کنند.

این فیزیوتراپ اولویت دوم در انتخاب کیف را کیف‌های شانه‌ای و دستی دانست و اظهار کرد: در حمل این نوع کیف‌ها باید آنها را شانه به شانه و یا دست به دست عوض کرد تا آسیبی به قسمت‌های دست و شانه وارد نشود.

وی تصریح کرد: در انتخاب این نوع کیف‌ها نیز باید کیف‌هایی انتخاب شود که بند آنها پهن بوده و فشار آنها بر روی شانه و دست افراد تقسیم شود.

به گفته عزیزیان حمل این نوع کیف‌ها در صورتی که سنگین بوده و طولانی مدت حمل شود، احتمال پارگی تاندون‌های شانه را به دنبال خواهد داشت.

منبع: ایسنا