تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۳:۲۲
کد مطلب : 17687

گازگرفتگی در مجلس ختم

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: بر اثر تصاعد گاز مونوکسید کربن در یک مجلس ختم زنانه در بخش لیلان ملکان، ۲۰ نفر مسموم شدند.

عصر  آبادان –   حبیب حسینقلی زاده  منطقه آذربایجان شرقی، افزود: این حادثه در ساعت ۱۴ بعد ازظهر روز پنجشنبه به اتاق فرمان ۱۱۵ استان گزارش شد که با اعزام تکنسین های اورژانس، ۱۰ زن در محل سرپایی درمان و ۱۰ زن دیگر به بیمارستان ملکان و عجب شیر منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه با افزایش سرمای هوا، موارد ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن افزایش می‌یابد، گفت: علت این حادثه را نقص فنی در دودکش بخاری عنوان کرده‌اند که برای جلوگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن باید از افراد آشنا با وسایل گرمایشی برای وصل کردن بخاری استفاده کرد و از سالم بودن دودکش آن اطمینان حاصل کرد.

حسینقلی زاده یادآور شد: مردم باید در نصب بخاری‌ها دقت کنند، چرا که مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن غیرقابل حس و لمس، بی‌ بو و بی‌رنگ است و مردم به راحتی تسلیم و قربانی آن می‌شوند.

مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان با بیان اینکه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد و فرد را دچار آب ریزش بینی، سردرد و سوزش چشم می‌کند، خاطرنشان کرد: مردم باید دقت کنند که اگر در یک زمان چند نفر در داخل یک محیط بسته دچار این علائم شوند به احتمال زیاد در خطر گاز مونوکسید کربن قرار دارند.