تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۵:۳۲
کد مطلب : 70595

گاز گرفتگی در اندیمشک جان دو دختر را گرفت

لحظاتی پیش در کوی نیروی شهرستان اندیمشک دو دختر ۱۰ و ۱۷ ساله بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ ، لحظاتی پیش در کوی نیروی شهرستان اندیمشک دو دختر ۱۰ و ۱۷ ساله بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیمشک در این رابطه گفت: طی تماسی که با فوریت ها گرفته شد، یک کد به محل اعزام شد که متاسفانه هر دو نفر جان باختند.

دکتر مجید افزود: تکنسین‌های اورژانس پس از بررسی علائم حیاتی مرگ این دو دختر مسمومیت شدید ناشی از استنشاق گازهای سمی را علت مرگ این دو دختر اعلام کردند.

وی گفت: عدم رعایت اصول ایمنی باعث مسمومیت با گاز منوکسید کربن می شود بنابراین شهروندان در استفاده از وسائل گرمایشی نهایت دقت را داشته باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی توسط شهروندان برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی گفت: از ابتدای فصل سرما در سال جاری تاکنون قربانیان زیادی به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی فوت کرده‌اند.

دکتر مجیدی از شهروندان خواست از بخاری های مستعمل و فرسوده بدون دودکش یا دارای دودکش نامناسب و غیر استاندارد استفاده نکنند.

وی خاطر نشان کرد که وقوع چنین حوادث ناگواری، هشداری به استفاده کنندگان از وسایل گرمایشی گازسوز است تا به موارد و توصیه های ایمنی ارایه شده از سوی کارشناسان بیشتر دقت کنند.

این گاز گرفتگی در فاز ۳ کوی نیرو ( جمهوری اسلامی ) رخ داد که دو دختر ۱۰ و ۱۷ ساله جان باختند.

اندیمشک جوان