تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۱:۰۷:۵۷
کد مطلب : 94815
مجازات 10 سال حبس اجرا خواهد شد؛

گاف فاحش خبرگزاری فرانسه در پی حکم مهدی هاشمی

هاشمی رفسنجانی از سال ۱۹۸۹ تا سال ۱۹۹۷ رئیس جمهور ایران بوده است و این کهنه کار سیاسی ایران در سال ۲۰۰۳ به خاطر بالا بودن سنش از کاندیداتوری در انتخابات منع شد، و او حمایت خود را در آن انتخابات از حسن روحانی اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه (AFP) که یکی از معتبرترین خبرگزاری های بین المللی جهان محسوب می شود، در خبری به حکم مهدی هاشمی پرداخت و نوشت: معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکم بدوی پرونده مهدی هاشمی تأیید شده است، گفت: بالاترین حکم مجازات که ۱۰ سال حبس است، اجرا خواهد شد.

 

این خبرگزاری در پایان در اشتباهی فاحش انتخابات ریاست جمهوری گذشته ایران را با اختلاف ده سال اعلام کرد و سال ۲۰۱۳ را با سال ۲۰۰۳ اشتباه کرد و  نوشت: هاشمی رفسنجانی از سال ۱۹۸۹ تا سال ۱۹۹۷ رئیس جمهور ایران بوده است و این کهنه کار سیاسی ایران در سال ۲۰۰۳ به خاطر بالا بودن سنش از کاندیداتوری در انتخابات منع شد، و او حمایت خود را در آن انتخابات از حسن روحانی اعلام کرد.

 

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در سال ۲۰۱۳ به خاطر بالا بودن سن نتوانست نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. نکته مهم این است که بسیاری از سایت ها و خبرگزاری های معتبر دیگر نیز این اشتباه را تکرار کرده اند که می توان به یاهو نیوز، بیزینس اینسایدر اشاره کرد.