تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۱:۲۰
کد مطلب : 23644

گاف مشاور آقای رییس جمهور در منطقه آزاد اروند

در زمان سفر ترکان دبیر شورای مناطق آزاد کشور به آبادان ، برنامه زنده بهارانه که به همت کارگروهی متشکل از صداو سیما و منطقه آزاد اروند هر شب به مدت یک ساعت به صورت زنده اجرا می شد. به یمن ورود مشاور ارشد مدت زمان بخش افزایش پیدا کرد. نامبرده ضمن حضور در بهارانه و گفتگو با مردم از استفاده بهینه از ظرفیت های رودخانه اروند سخن گفت و ضمن پاسخگویی به سووالات طرح شده، اظهارات بسیار جالبی نمودند.

در این نوشتار سعی شده است به گاف آقای مشاور ارشد رییس جمهور پرداخته شود.

سلام
ابتدا اجازه بدهید به داستان نیمکت لویی شانزدهم بپردازم؛
روزی لویی شانزدهم در محوطه کاخ خود مشغول قدم زدن بود که سربازی را کنار یک نیمکت در حال نگهبانی دید؛ از او پرسید تو برای چه اینجا قدم میزنی واز چه نگهبانی میدی؟ سرباز دستپاچه جواب داد: قربان من را افسر گارد اینجا گذاشته و به من گفته خوب مراقب باشم! لویی، افسرگارد را صدا زد و پرسید این سرباز چرا این جاست؟ افسرگفت: قربان افسر قبلی نقشه ی قرار گرفتن سربازها سر پست ها را به من داده من هم همان روال کار را ادامه دادم! مادر لویی او را صدا زد و گفت: من علت را می دانم؛ زمانی تو ۳ سالت بود این «نیمکت» را رنگ زده بودند و پدرت به افسرگارد گفت نگهبانی را اینجا بگذارید تا تو روی نیمکت ننشینی و لباست رنگی نشود؛ و از آن روز ۴۱ سال می گذرد و هنوز روزانه سربازی این جا قدم میزند!
گفتنی است در این داستان نویسنده به فلسفه ی عمل تمام شده می پردازد و به ادامه ی عمل فاقد منطق اشاره می کند.

در زمان سفر ترکان دبیر شورای مناطق آزاد کشور به آبادان ، برنامه زنده بهارانه که به همت کارگروهی متشکل از صداو سیما و منطقه آزاد اروند هر شب به مدت یک ساعت به صورت زنده اجرا می شد. به یمن ورود مشاور ارشد مدت زمان بخش افزایش پیدا کرد. نامبرده ضمن حضور در بهارانه و گفتگو با مردم از استفاده بهینه از ظرفیت های رودخانه اروند سخن گفت و ضمن پاسخگویی به سووالات طرح شده، اظهارات بسیار جالبی نمودند.

ترکان،برای محکم نمودن بحث نیز حکایت «لویی شانزدهم» را به نام «ناصرالدین شاه» قالب و به مخاطبین القاء نمودند که عدم برچیدن دژ مرزی و استقرار تیربارها همانند همان قضیه ی نیمکت است. و در ادامه مدعی شدند:  ۲۵ سال است جنگ تمام شده و در آن طرف اروند رود دارند ویلا می سازند، زندگی به خوبی جریان دارد و در طرف دیگر اروند تأخیر شده، در اینطرف آرایش نظامی ست  و در آن طرف آرایش اقتصادی وجود دارد و خواستار جمع آوری دژ نیروهای نظامی و جایگزینی مرزبانی شد.

لازم است جناب آقای مشاور که از حقوقدان های دولت تدبیر و امید به شمار می رود به امورات اقتصادی بپردازد و مسئله تأمین امنیت کشور را به سرهنگ ها واگذارد. در حال حاضر علیرغم وجود نیروی نظامی به دلیل گستردگی نوار مرزی شاهد ورود انواع سلاح و مهمات از نقاط کور هستیم و در استان های عراقی همجوار  نیز ارتش عراق در حال نبرد با گروه های مسلح و جیره خوار به اصطلاح امارات شام و عراق می باشد، دراین وضعیت آیا این به صلاح کشور است که ما نسبت به برچیدن دژ مرزی که با هزینه هنگفت و بعد از پایان جنگ ساخته شده است بپردازیم.

کجا بودید که ببینید جوانان غیور آبادانی برای دفاع از شهرشان جان پناهی نداشتند که از تیررس بعثیان در امان باشند.
خوب است دولتمردان به جای خواسته های غیر منطقی خود به فکر عمران و آبادانی شهرهای سرافراز خرمشهر و آبادان باشندو حداقل آنچه را که آن ها گردشگری حلال نام گذاشته اید را در اروند صغیر عملی ساخته و اگر توانستند آن منطقه کوچک را مدیریت نمایند بعد به فکر ایجاد محدوده ای به طول ۵۰ کیلومتر در اروند کبیر باشند.

در پایان یادآوری می کنم جناب آقای مشاور ارشد، یقین داشته باش که مجموعه ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به شرایط منطقه ای اشرافیت کامل داشته و در هر زمانی که مصلحت ایجاب کند؛ فلسفه ی عمل تمام شده است به کسی اجازه عمل فاقد منطق را نخواهند داد.

یاعلی
چشم خردلی

منبع/اروند آنلاین

 1. علي می‌گه:

  نمی دانم چرا عده ای زورشان میاد آبادان وخرمشهر و کلا خوزستان از این وضع نه جنگ ونه صلح در بیایند.همه گاف میدند حتی روسای جمهور امریکا .به جای ملالغتی بودن دنبال این باشیم تا شهر توسعه پیدا کند.هم خودمون چیزی گیرمون بیاد وهم به مردم شهرمون منفعت برسونیم.الان فرصتی پیش اومده تا بالاخره خرمشهر و آبادان وخصوصا خرمشهری ها مثل قبل به اوج برسند.من حدود ده سال پیش هزینه کردم دیدم فایده نداره ولی الان فرصتی پیدا شده و این فرصت نه به خاطر مردم خرمشهر است بلکه هدف بازار عراق است.تیم اقتصادی خاتمی مخالف این فرصت بود و دولت احمدی نژاد هم نامه های محرمانه ای در عدم حمایت از این منطقه اروند داده بود همشهری هابه جای این آیه یاس خوندن ها به فکر استفاده بردن از این اوضاع باشید. الان وقت خریدن مغازه های مخروبه است اگر شک دارین تو اینترنت راجع به سرمایه گزارها و طرح های این منطقه اروند سرچ کنید.آخر وقتی یک نفرسرمایه گزار چینی میآید وسی میلیون دلار که معادل صد میلیارد تومن داره هزینه میکنه حتما میدونه سود هست من کاری به کارخانه فولاد ایتالیا و هلدینگ ترکیه و سرمایه گزار های کویتی و ….ندارم و مطمئن باشید کسی دنبال سرمایه شما که شاید بین صد میلیون یا یک میلیارد هست نیست پس عاقلانه رفتار کنید و با این روند بازار خودتون رو قاطی کنید تا از این نمد کلاهی گیرتون بیاد.

 2. ناشناس می‌گه:

  کاش سر همه به کار خودش گرم بود و اینهمه بیکار نبودند که برای نهادهای دیگر اوامر صادر فرمایند.

 3. ناشناس می‌گه:

  برید خودتون و معالجه کنید. خیلی حالتون بده

 4. شیدا مهدوی می‌گه:

  یارو گفت ملت که همه بی سوادن بزار یه قمپوزی در کنیم شاید گرفت….

 5. بیژن می‌گه:

  تا مرد سخن نگفته باشد ، عیب و هنرش نهفته باشد
  کم کم خودتونو به مردم نشون بدید
  چند صباح دیگر به رأی خودشون بدو بیرا میگن

 6. بندری می‌گه:

  زورش به صدام نرسید و یا حرفش در داخل خریدار نداشت . چون تا اونجایی که ما یادمان است ما اون موقع در حالنت نه جنگ و نه صلح بودیم و هنوز صدام بعنوان یک تهدید در قدرت بود.

 7. مرتضی می‌گه:

  راستش را بخواهید منهم که خودم این مطلب را شنیدم تعجب کرئدم . وقتی مجری از او پرسید شما که خودتان وزیر دفاع بودید چرا نسبت به جمع اوری این نیروهای نظامی اقدامی نکردی و ایشان در کمال ناباوری گفتند که زورم نرسید و حالا از مردم میخواهم که به کمک بیایند . یعنی قرار است ایشان بعنوان مشاور ارشد رییس جمهور کمپین به راه بیاندازد تا این کار عملی شود . بنظر شما اینست جلوه قانونمداری و اعتدال .

 8. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  مبیگوم این بنده خدا چرتا همه چی رو برعکس میفهمه . لویی شانزدهم را ناصرالدبین شاه فرض میکنه و نسخه گردشگری حلال را که رییس جمهور گفتند میخواهند در کیش عملیاتی کنند میخواهد در ابادان اجرا نماید . خدا رحم کند با این مشورت دادن.

 9. ........ می‌گه:

  ترکان با خودش مشکل داره

 10. محمد حسین می‌گه:

  آقا ما آخرش متوجه نشدیم این دولتی ها حقوقدانند یا سرهنگ… اساسا با خودشون چند چندن؟؟؟