تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۵:۰۳
کد مطلب : 57746

گرت بیل، پردرآمدترین ورزشکار بریتانیا

بازیکن ولزی رئال مادرید پردرآمدترین ورزشکار بریتانیاست.

به گزارش  عصر آبادان ،  گرت بیل نه تنها در دسامبر ۲۰۱۴ برترین شخصیت ورزشی سال شد، بلکه در سن ۲۵ سالگی در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران بریتانیا در فوربس بالاتر از همه قرار گرفت. این بازیکن که با رقم ۱۰۱ میلیون یورو از تاتنهام به رئال مادرید رفت تا نام گران‌ترین خرید تاریخ فوتبال دنیا را به خود اختصاص دهد، تنها در این سال ۳۰ میلیون یورو (پیش از پرداخت مالیات) دریافت خواهد کرد. ۲۰ میلیون از این رقم دستمزدی است که از باشگاه رئال مادرید می‌گیرد و بقیه درآمدی است که از طریق تبلیغات و اسپانسرها دریافت می‌کند.

فارس – درآمد بیل در حال حاضر بالاتر از لوئیس همیلتون، قهرمان فرمول یک جهان (۲۶ میلیون یورو)، روی مک‌روی، بازیکن گلف (۲۰ میلیون یورو)، وین رونی (۱۹ میلیون یورو) یا استیون جرارد (۱۶ میلیون یورو) قرار دارد. اولین فصل حضور بیل در مادرید با وجود مصدومیت، موفقیت‌آمیز بود و او توانست دو گل مهم را برای باشگاه به ثمر برساند تا این تیم مقابل بارسلونا به پیروزی برسد و قهرمان کوپا‌دل‌ری شود و در لیگ قهرمانان هم به پیروزی رئال مقابل اتلتیکومادرید و قهرمانی این تیم کمک کند.

نفر اول در رده‌بندی فوربس فلوید میودر، بوکسر است که در سپتامبر ۲۰۱۳ در بزرگترین مبارزه تاریخ بوکس از نظر درآمد، پس از اینکه سائول کانلو آلوارز از مکزیک را شکست داد؛ ۸۵ میلیون یورو دریافت کرد.

انتهای پیام