تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۴۱:۵۴
کد مطلب : 98362

گردن‌زدن نوجوان سوری در ملأ عام

گروه تروریستی تکفیری «داعش» یکی از سرکردگان خود در دیر الزور را بازداشت کرد و یک نوجوان ۱۷ ساله را در ملاء عام گردن زد.

گروه تروریستی تکفیری «داعش» روز گذشته (یک‌شنبه) یکی از سرکردگان خود در ریف شرقی دیر الزور به نام «صدام العدیش الغضبان» از اهالی شهرک «البصیره» را بازداشت کرد.

داعش، الغضبان را در حال قاچاق سیگار و تلاش برای وارد کردن آن به داخل شهر دیر الزور دستگیر کرد. داعش کشیدن سیگار و قلیان را در مناطق تحت تصرفش ممنوع کرده و آن را حرام می‌داند و مجازات کسانی‌ که از این قانون تخلف کنند به سرحد اعدام هم می‌رسد.

از سوی دیگر، از شهر دیر الزور خبر می‌رسد که داعش یک نوجوان ۱۷ ساله را که مدعی شده بود، به ذات الهی توهین کرده است، در خیابان «التکایا» دیر الزور و در ملاء عام گردن زد.

این گروه تکفیری همچنین فرمان عدم خروج ساکنان شهر «البو کمال» در ریف دیر الزور را جز با در دست داشتن مجوز از سوی پلیس دینی داعش معروف به حسبه صادر کرد.

این فرمان تصریح کرده است، عراقی‌هایی که خواهان خروج از شهر هستند، لازم است، در قبال خروج خود ۶ هزار لیره سوری پرداخت کنند.

این درحالی است که منابع محلی در دیر الزور اعلام کردند که نیروهای مقاومت مردمی در دو شهر بقرص و المیادین، در ریف دیر الزور عناصر تکفیری داعش را مورد حمله قرار دادند.

منبع: فارس