تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۲:۵۰
کد مطلب : 78291
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان در گفتگو با رهیاب:

گردوغبار بدترین و برنامه های مهم فرهنگی بهترین اتفاقات سال ۹۳ بودند

فرج الله خبیر اظهار داشت:بهترین رویداد در سال ۹۳ که در حوزه کاری ام با آن مواجه بودیم اتفاقات مهم فرهنگی بود که در استان اتفاق افتاد و رویدادهای موثری را در خوزستان داشتیم.

فرج الله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص بهترین خبر سال ۹۳ اظهار داشت:بهترین رویداد در سال ۹۳ که در حوزه کاری ام با آن مواجه بودیم اتفاقات مهم فرهنگی بود که در استان اتفاق افتاد و رویدادهای موثری را در خوزستان داشتیم.
وی ادامه داد:اجلاس پیرغلامان حسینی،اجلاس سراسری نماز و پایتخت کتاب شدن که به اهواز تعلق گرفت اتفاقات مهمی بود که در استان رخ داد.
خبیر با اشاره به بدترین رویداد در سال ۹۳گفت:مشکلاتی که مردم به خاطر گردوغبار با آن روبرو شدند بسیار برای ما دردآور بود برای همه وضعیت ناخوشایندی را ایجاد کرد و کیفیت زندگی را به شدت تحت تاثیر خودش قرار داد.
وی با اشاره به بهترین ایده در سال ۹۳ عنوان داشت:ایده گسترش سازمان های مردم نهاد بود که می تواند سطح مشارکت های عمومی را گسترش دهد ما موفق شدیم در سال ۹۳ حدود یک و نیم برابر سالهای قبل مردم را تشویق کنیم تا در خواست تشکیل سازمان های مردم نهاد بدهند و سازمان های مردم نهاد تشکیل دهند.
معاون استاندار گفت:یواش یواش داریم به ۳۰۰ سازمان مردم نهاد در خوزستان می رسیم که درحوزه های مختلفی فعالیت می کنند این یک عدد قابل توجهی برای استان است تمایل مردم نشان دهنده این است که مردم علاقه مند هستند که فرهنگ مشارکت را در استان افزایش دهند.
وی در خصوص ایده نو برای سال نو گفت:مهمترین کار ما در سال ۹۴ برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است و احتمالا انتخابات میان دوره ایی شوراهای اسلامی شهر و روستاهاست که کار بسیار سنگینی است.
خبیر گفت:ما ایده های زیادی برای سال ۹۴ داریم یکی از آنها این است که بتوانیم تمام خانم هایی که می خواهند مادر شوند را تحت پوشش خانه های بهداشت قرار دهیم و برنامه مشخصی در خصوص مراقبت و نگهداری از زمان انعقاد نطفه تا پایان شیرخوارگی داشته باشیم تا هزار روز اول زندگی نوزادان در بهترین شرایط طی شود و در آینده دچار اختلالات رشدی نشوند.