تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۳:۲۸
کد مطلب : 117168

گرد و غبار بر چهره خوزستان می نشیند/ پیش بینی کاهش شعاع دیدافقی به ۱۵۰۰متر

به هم استانی های عزیز توصیه می شود در ایام همراه با گردو غبار از تردد غیر ضرور در فضای آزاد خودداری نمایند.

 سازمان هوا‌شناسی استان خوزستان پیش بینی خود را از وضعیت آب و هوایی استان در هفته جاری در بولتنی ارائه کرده است. طی امروز تا دو روز آینده در سطوح فوقانی جو زبانه تعضیف شده پر ارتفاع جنب حاره ای بدون تغییر بر روی منطقه مستقر می باشد.

در سطح زمین هم طی امروز تا فردا با توجه به گرادیان فشار هوا و وزش بادهای قابل ملاحظه انتظار کاهش دید ناشی از برخاستن گردوغبار در برخی نقاط استان وجود خواهد داشت.

همچنین سازمان هواشناسی استان خوزستان طی اطلاعیه شماره ۱۶ مورخ ۱۳ تیر ۹۵* پیرو اطلاعیه ۱۵ مورخ ۰۹/۴/۹۵ هشدار داد که به علت تداوم وضعیت گرادیان شدید هوا در مرزهای استان و وزش باد قابل ملاحظه، انتظار تداوم وضعیت کاهش دید نه چندان شدید ناشی از برخاستن و انتشار گردو غبار و خاک در بخشهایی از غرب و جنوب و مرکز استان به تناوب تا پس فردا وجود دارد.

لذا به هم استانی های عزیز توصیه می شود در ایام همراه با گردو غبار از تردد غیر ضرور در فضای آزاد خودداری نمایند.

در این رابطه نیز مدیرکل سازمان هواشناسی خوزستان به مهر گفت: مدل های هواشناسی و تصاویر دریافتی از رادار نشان دهنده یک توده گرد و غبار در عراق است که دید افقی بغداد را به ۵۰۰ متر رسانده است.

کوروش بهادری تصریح کرد: توده گرد و غبار عراق امروز بعدازظهر وارد نوار جنوب غربی از جمله خوزستان خواهد شد ولی به شدت گرد و غبارهای روزهای قبل نمی شود. پیش بینی می شود شعاع دید افقی را به یک هزار و ۵۰۰ متر برساند.

در شبانه روز گذشته شوشتر و گتوند با ۴۶٫۳ و ایذه با ۲۲٫۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

گفتنی است حداکثر دمای هوای اهواز برای امروز به ۴۵ و حداقل به ۳۱ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

انتهای خبر/